четвер, 26 травня 2016 р.

Природа благає про допомогу!

"Людству необхідно якомога швидше вирішити
дилему: або воно зробить так, що в біосфері
буде менше забруднюючих речовин, або
біосфера розвиватиметься таким чином,
що в ній стане менше людей"
                                                   Дж. Баттон

Шановні Тернополяни!
 5 червня - Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті, і забруднюючи природу ми шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Тому з такої прекрасної нагоди зробимо хоча б один крок на покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти його сам. Дехто відмовиться  від поїздки в транспорті, хтось посадить дерево, а інший нарешті прибере сміття в своєму дворі. Але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів.
Саме від нас залежить наше майбутнє!

Пропонуємо Вашій увазі книжкову виставку
"Природа благає про допомогу"
Охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини - невід'ємна умова сталого економічного та соціального розвитку України.
З цією метою Україна здійснює на своїй території екологічну політику, спрямовану на збереження безпечного для існування живої і неживої природи навколишнього середовища, захисту життя і здоров'я населення від негативного впливу, зумовленого забрудненням навколишнього природного середовища, досягнення гармонійної взаємодії суспільства і природи, охорону, раціональне використання і відтворення природних ресурсів.Тематичні розділи виставки:
  • загальні проблеми екологічної безпеки;
  • економічна та екологічна безпека підприємства як умова сталого розвитку суспільства;
  • проблеми безпеки життєдіяльності людини;
  • збереження і раціональне використання водних ресурсів;
  • охорона атмосферного повітря;
  • захист земель;
  • ресурсозбереження і енергоефективність.
В експозиції: монографії, матеріали міжнародних науково-практичних конференцій, збірники наукових праць,  навчальні посібники, періодичні видання, промислова та нормативно-технічна документація.

Ласкаво просимо завітати до бібліотеки!
Уже тривалий час людство живе в умовах екологічної кризи, появу якої обумовив, головним чином, прогрес суспільства тотального споживання. Жорстоке вбивство тварин, знищення лісів, колосальні викиди шкідливих речовин у воду, повітря, землю, руйнування глобальної екосистеми планети - найяскравіші прояви такого "прогресу".Вирішення екопроблем варто почати з себе,змінивши свою свідомість і взявши відповідальність за стан біосфери,якій ми зобов'язані своїм життям. Це наша планета.

Марія Вайшле, завідувачка відділу 
технічної літератури Тернопільської ОУНБ

Немає коментарів:

Опублікувати коментар