середа, 25 квітня 2018 р.

Чорнобиль: трагедія, подвиг, попередження (до Дня Чорнобильської трагедії)


Чорнобиль… Для мільйонів українців це слово назавжди закарбувалося в пам’яті, стало символом небезпеки та понівечених душ. Ця трагедія не тільки забрала життя та здоров’я людей, вона й сьогодні нагадує про себе. Проходять роки після аварії на ЧАЕС, та біль не вщухає, тривога не покидає людей. До дня пам’яті наслідків Чорнобильської трагедії в читальному залі відділу технічної літератури Тернопільської ОУНБ організована виставка «Чорнобиль: трагедія, подвиг, попередження». На ній представлені різноманітні науково-пізнавальні, публіцистичні, інформаційні джерела з фонду відділу, зміст яких розкриває причини аварії, проблеми сьогодення Чорнобиля та зони відчудження. Ця виставка є даниною пам’яті всім тим, хто не дожив до наших днів, а також усім ліквідаторам, які зараз з нами. Тематичну виставку доповнюють твори на сторінках яких викладено спогади та розповіді очевидців, спеціалістів та ліквідаторів тієї страшної катастрофи, книги з радіаційної безпеки, екології, фотоальбоми. Запрошуємо усіх бажаючих ознайомитись з матеріалами цієї виставки.
                                                         Людмила Шатарська, головний бібліотекар
                                                         відділу технічної літератури ТОУНБ

середа, 18 квітня 2018 р.

Скарби технічної думки


24 квітня 2018 року у Тернопільській ОУНБ відбуватиметься щорічна акція «Книга у пошуках читача», приурочена Всесвітньому дню книги й авторського права. Кожного року ця святкова акція присвячується новій темі. У цьому році її гасло –«Книга. Читач. Успіх.» В цей день на відвідувачів чекатимуть найновіші видання з усіх галузей знань, книжкові виставки, різноманітні заходи, мета яких – привернути увагу до книги й читання. Під час акції усі бажаючі зможуть отримати безкоштовний читацький квиток. Працівники відділу технічної літератури підготували для своїх користувачів книжкову виставку «Скарбами технічної думки». На ній будуть представлені найновіші видання з техніки та економіки промисловості, а саме енергетики та електрифікації, радіо та радіотехнологій, нафтової та газової промисловості, харчових виробництв, комп’ютерних технологій, інтер’єру та дизайну, рукоділля та кулінарії. В цей день відділ технічної літератури відкриє своїм користувачам справжні книжкові пам’ятки, унікальні зразки науково – технічних видань, які можуть стати справжнім відкриттям для поціновувачів технічної книги.
Знайдіть час і перегорніть сторінки наших шедеврів і ви без сумніву повертатиметесь до нас знову і знову, а ставши нашим постійним шанувальником триматимете руку на пульсі розвитку техніки та економіки промисловості.
                                                                       Людмила Шатарська, головний бібліотекар
                                                                       відділу технічної літератури ТОУНБ

середа, 11 квітня 2018 р.

Всесвітній день авіації і космонавтики (Міжнародний день польоту людини в космос)


У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин. Розвиток пілотованих польотів проходив поетапно з урахуванням досягнутих науково-технічних результатів і появи нових наукових, господарських і технічних завдань. Від перших пілотованих кораблів і орбітальних станцій до багатоцільових космічних пілотованих орбітальних комплексів - такий шлях, пройдений радянською пілотованої космонавтикою. Яскраві успіхи космонавтики - закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики». В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня. Пізніше, 7-го квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція № 65/271, в якій 12-е квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос. Враховуючи ризики, фізичні та інтелектуальні навантаження, гіганську працю і безпрецедентну самовідданість всіх, хто створював для нашого людства цю сміливу можливість, хотілося б побажати в цей День всім нам спокою і впевненості. Досягнувши космосу ми лише зробили ще один крок, а скільки їх буде ще?

                                                                      Людмила Шатарська, головний бібліотекар
                                                                      відділу технічної літератури ТОУНБ