суботу, 4 листопада 2017 р.

Шедеври з бісеру своїми руками


Розмашисто мазками осінь золотить листя, щедро додаючи вогненно - руді і насичено - бордові відтінки. Незважаючи на легкий смуток за пройденим літом, неможливо не помітити навколишньої краси, яку щиро хочеться закарбувати в пам’яті. Літній одяг вже проситься до шафи на відпочинок, а рука жінки починає перебирати прикраси у скриньці: каблучки, сережки, браслети та кольє, придбанні у магазинах та створені власноруч. Існує безліч технік виготовлення прикрас своїми руками, та сьогодні річ піде про бісер.

Мистецтво виготовлення прикрас із бісеру, як і вишивка та інше жіноче рукоділля, прийшло до нас із глибини історії. Батьківщина бісеру – стародавній Єгипет, де з непрозорого скла виготовляли штучні перлинки, які арабською називалися «бусра» (у множині «бусер»), звідки і пішла його назва.

З покоління в покоління передається техніка виготовлення оздоб, візерунки та орнаменти. Завдяки своїй різноманітності, барвистості, народним мотивам, прикраси з бісеру і тепер чарують своєю красою, вражають оригінальністю форм та кольорових поєднань і чудово пасують до сучасного одягу.

На виставці «І розквітає бісер восени», розгорнутій у відділі технічної літератури Тернопільської обласної універсальної  наукової бібліотеки, представлені книги та журнали по бісероплетінню, виготовленню прикрас, елементів декору, різних фігурок, квітів та інших штучних прикрас. Доповнюють її вироби з бісеру, зокрема, прикраси: сережки, кольє, браслети, виготовлені майстринями-рукодільницями.

Марія Вайшле                   завідувачка відділу технічної літератури ТОУНБ

Немає коментарів:

Дописати коментар