четвер, 23 січня 2020 р.

Пропонуємо вашій увазі



        Шановні читачі блогу, пропонуємо вашій увазі нову книгу Андрія Харука «Зроблено в Україні», яка щойно надійшла до фонду відділу технічної літератури Тернопільської ОУНБ. Ця книжка розповідає про досягнення вітчизняної промисловості у чотирьох стихіях: на суші, морі, в повітрі та космосі – від перших паротягів, тракторів, танків, пароплавів до штучних супутників Землі та відомих у всьому світі літаків «Антей», «Руслан», «Мрія». Понад дві сотні ілюстрацій допоможуть читачам краще уявити могутні машини та механізми, що були створені в Україні. Книга складається з чотирьох розділів. З першого розділу можна дізнатись про появу перших паротягів, зроблених в Україні, їх розвиток та перетворення у сучасні локомотиви. Розповідь про безрейковий транспорт розпочнеться  із тракторів. Налагодження їх виробництва дозволило приступити до створення бойових гусеничних машин – танків. У розділі присвяченому суднобудуванню, ви зможете ознайомитись із першими пароплавами, збудованими в Україні, та їхніми нащадками. Докладно розповідається і про піонерів української авіації. Нарешті , четвертий розділ присвячено ракетно –космічній галузі.
       Андрій Харук –доктор історичних наук, автор понад 200 публікацій. Коло його наукових інтересів охоплює історію військової техніки загалом та авіації й авіаційної промисловості зокрема. Його остання книга – це дань пошани українцям –винахідникам, які зробили чималий внесок у світовий технічний прогрес. Запрошуємо до перегляду книги.
                                                              Людмила Шатарська, головний бібліотекар
                                                             відділу технічної літератури ТОУНБ

середа, 15 січня 2020 р.

Нові надходження


        Шановні користувачі блогу пропонуємо вашій увазі книгу, яка нещодавно надійшла у фонд відділу технічної літератури Тернопільської ОУНБ. Книга була надрукована у видавництві «Фоліо». ЇЇ автор відомий український журналіст і медіаменеджер Олексій Мустафін. Це захоплива розповідь про дивовижний напій, що здатний змінити всесвіт. З горнятка кави розпочинають сьогодні  мільйони людей у всьому світі. З часу своєї появи, а це вже понад 500 років, цей запашний , гіркий на смак напій надихає найталановитіших, бадьорить найзавзятіших. З цим чорним напоєм у кожного свої, особливі, майже інтимні стосунки. Але є секрет, що об’єднує з кавою усе людство. Щоб знайти його – відкрийте цю книжку і пориньте у дивовижні мандри далекими  і близькими країнами, через які пройшли гіркі зерна перед тим як потрапити до вашої чашки. Відчуйте, як змінювалися народи, культури, держави, чиї мешканці хоча б раз скуштували дивовижного трунку. І спробуйте зрозуміти, чому саме кава спонукала їх до справді незвичайних виноходів і революційних перетворень.
                                                                 Людмила Шатарська, головний бібліотекар
                                                                відділу технічної літератури ТОУНБ

пʼятниця, 10 січня 2020 р.

Найвідоміша особистість у світі IT




     10 січня 1938 року народився Дональд Ервін Кнут-американський вчений, програміст, інформатик, інженер, викладач, автор понад 19 монографій , та понад 160 статей, розробник багатьох відомих програмних технологій. Цю людину можна сміливо назвати генієм у сфері високих технологій. Йому вдалось не лише заробити мільярди в IT, але й прославитись на весь світ. Він є творець масштабних проектів і джерелом мудрих думок, які надихають на нові звернення й донині. Його називають батьком аналізу та алгоритмів, автором настільних видавничих систем призначених для набору та верстки книг, присвячених технічній тематиці.
      «Мистецтво програмування» –фундаментальна монографія вченого, присвячена розгляду та аналізу найважливіших алгоритмів, що застосовуються в інформатиці. У 1999 році книгу було визнано однією з дванадцяти найкращих фізико-математичних монографій століття. Написання цієї книги було розпочато автором у 1962 році. Спочатку планувалося випустити її одним томом, але обсяг матеріалу виявився настільки великим, що кількість томів було збільшено до семи.
     Час необхідний на повне завершення монографії, сам письменник оцінив у 20 років безперервної щоденної роботи. Кнут вважав «Мистецтво програмування» основним проектом свого життя. Головною рисою монографії, що вигідно відрізняє її від інших книг, присвячених програмуванню є надзвичайно висока планка якості матеріалу, а також глибина аналізу розглянутих питань. Завдяки цьому вона стала справжнім бестселером  і настільною книгою кожного професійного програміста. Книга ввійшла до списку 12 найкращих фізико -–математичних монографій  Детальніше ознайомитись з виданням ви зможете у відділі технічної літератури Тернопільської ОУНБ.
                                                       Людмила Шатарська, головний бібліотекар
                                                      відділу технічної літератури ТОУНБ