вівторок, 31 травня 2022 р.

Ландшафтний дизайн як засіб організації навколишнього середовища


Ландшафтний дизайн
 – це розробка та впровадження заходів щодо перетворення та оформлення земельної ділянки. Існує безліч рішень облаштування території земельної ділянки. Це і зведення альпійських гірок, і оформлення газонів і клумб, організація освітлення та поливу, включення малих архітектурних форм (скульптур, альтанок, містків, гойдалок), штучних водоймищ та багато іншого. Від того, наскільки професійно розроблений та впроваджений проект ландшафтного дизайну, залежить, чи буде на ділянці затишно й комфортно. На сучасному етапі виділяють різні стилі ландшафтного дизайну: регулярний, сільський, пейзажний, природний, японський, китайський, змішаний. Втілення того чи іншого дизайнерського рішення залежить не тільки від платоспроможності клієнта, а й від характеристик його ділянки. Наприклад, в залежності від особливостей грунту на ділянці та призначення майбутнього штучного водоймища розробляється технологія його створення та облаштування. Пагорбкувата земельна ділянка – ідеальний варіант для зведення альпійської гірки. Способів її оформлення дуже багато: альпійська гірка може бути з водоспадом або без, варіюватися по висоті і займаній площі, може бути складена з тих чи інших видів каменів і оформлена різними видами рослин. На рівній ділянці, навпроти, прекрасно буде виглядати патіо, яке, до слова, ви можете зробити своїми руками всього за пару днів.
На ділянці можна посадити майже будь-який вид рослинності, нехай навіть найекзотичніший. Питання в тому, як довго той чи інший представник рослинного світу проживе на ділянці. При виборі екземпляру для посадки слід враховувати кліматичні особливості регіону, характеристику грунту та часові витрати, необхідні для догляду за рослиною.
Ціль роботи дизайнерів – створити зручний та комфортний простір на вашій прибудинковій території – ландшафтний дизайн вашої мрії.







У читальному залі відділу технічної літератури Тернопільської ОУНБ представлено книжкову виставку "Cучасні тенденції ландшафтного дизайну". Видання, які ми пропонуємо для вашого огляду допоможуть любителям ландшафтного дизайну за короткий час отримати знання для ефективного впорядкування присадибних ділянок, зведення дачного будинку і надвірних господарчих будівель, догляду за садом та городом та ведення сучасного саду. Сподіваємось, що ці книжки допоможуть не лише отримати необхідні знання, але і одержати від спілкування з природою моральне та фізичне задоволення.




середа, 4 травня 2022 р.

Міжнародний день пожежників. Історія свята та цікаві факти.

 


У реаліях війни героями стають усі, а особливо пожежники. Вони перші поспішають на допомогу, щоб максимально швидко загасити пожежу, дістати людей та тварин, розібрати завали, і не лише. Пожежні України мужньо допомагають тим, хто потребує евакуювання, переносять важкі багажі вимушеним переселенцям, надають допомогу при перетині зруйнованих мостів і роблять все, що в їх силах.

Починаючи з 1999 року щороку 4 травня відзначають Міжнародний день пожежників. Свято було встановлено на згадку про трагічну загибель п’ятьох пожежників у лісовій пожежі в Австралії. 2 грудня 1998 року у Лінтоні (Австралія) сталася трагічна подія, яка вразила не тільки Австралію, а й увесь світ. Внаслідок великої лісової пожежі загинули п'ять пожежників: Метью Армстронг, Джейсон Томас, Стюарт Девідсон, Кріс Еванс і Гаррі Вредевельдт. Коли ці пожежники в'їхали до зони вогню, вітер раптово змінив напрямок. Пожежну машину охопило полум'я та всі п'ятеро загинули. Відтоді щороку 4 травня відзначають Міжнародний день пожежників. Багато країн також відзначають і національні свята пожежників.

Цього дня нагороджують героїв, які врятували життя та майно людей, ризикуючи своїм життям; пожежники згадують товаришів, які віддали своє життя в ім'я життів інших людей; до пам'ятників та меморіалів підносять вінки, а у підрозділах поряд з урочистими заходами проводять і заходи пам'яті. Також варто зазначити, що дата Міжнародного дня пожежників — 4 травня збігається із днем Святого Флоріана, який є покровителем усіх пожежників.

Цікаві факти про пожежників

  • Костюм пожежного дуже термостійкий і витримує температуру до 1200 °С.
  • Ви ніколи не зустрінете пожежника з пишною бородою та вусами, оскільки це категорично заборонено.
  • Також під забороною пірсинг на обличчі.
  • У приміщенні, де відбувається пожежа, нічого не видно і не чути.
  • Повне обмундирування пожежника сягає 30 кг.
  • Пожежники вміють не лише боротися із вогнем. Вони прийдуть на допомогу в будь-якій екстремальній ситуації, навіть якщо ви застрягли в ліфті або в біду потрапила тварина.
  • Символом Міжнародного дня пожежників є червоно-синя стрічка, що символізує вогонь та воду.
  • У читальному залі відділу технічної літератури Тернопільської ОУНБ представлені книжки, альбоми, періодичні та ілюстративні матеріали з фонду, які розкривають різноманітність пожежної техніки. Багато книжок адресовано школярам, а також їхнім батькам.



Турбаніст Д. С. Світ навколо нас. Пожежна техніка. Фотоенциклопедія. — К.: ПП «Кристал БУК», 2020. — 48 с..: іл.

 Пожежники завжди готові прийти на допомогу, вступивши в бій з вогнем. Вийти із цієї битви переможцями їм допомагає відповідне спорядження та спеціальна техніка. Це не лише пожежні автомобілі, а й пристосовані для гасіння вогню літаки й кораблі. Про них та про інші засоби, що полегшують важку роботу пожежників, розповідає наша книжка. Яскраві ілюстрації, розміщені в ній, наочно демонструють різноманітність пожежної техніки. Книжку адресовано допитливим хлопчикам і дівчаткам, а також їхнім батькам.

вівторок, 3 травня 2022 р.

День кондитера 2022: історія і традиції свята

 




День кондитера відзначають щороку 3 травня. Кондитерські вироби вже давно стали невід'ємною частиною приємних моментів життя, які дарує людям наша цивілізація. Мистецтво приготування різних десертів, тістечок та інших ласощів було відкрито людиною досить давно і швидко здобуло визнання у всіх без винятку народів світу. З давніх-давен кожен поважний правитель намагався залучити до свого двору найвідоміших кондитерів свого часу. Кондитерські смаколики, напевно, для кожного є обов'язковою частиною спогадів про дитинство. Уже кілька років люди щорічно вшановують майстрів кондитерської справи, віддаючи належне їх таланту.

Чи випадково так вийшло або ж в цьому спостерігалася якась закономірність, але споконвіку кухар і кондитер були трохи різними професіями, які в свою чергу вимагали своїх, особливих талантів і якостей. Звичайно ж кондитер - це професійний кухар, але його майстерність цілком присвячено створенню десертів, випічки та інших кондитерських виробів. У цьому мистецтві необхідна особлива смакова пам’ять, відмінне відчуття запахів і витончений смак, величезне творча уява і навіть знання в галузі архітектури, скульптури, а так само художнього мистецтва. Кондитер зобов’язаний прекрасно розбиратися не тільки в продуктах, але і в їх поєднаннях, складі, термінах та умовах зберігання. Історія кондитерського мистецтва своїм корінням йде в глибоку старовину і нерозривно пов’язана з активним використанням меду, а потім і цукру, який вперше навчилися отримувати з соку цукрової тростини в Індії приблизно в 850-му році нашої ери. Як окреме мистецтво воно виникло і набуло широкого поширення спочатку в Італії в кінці XV-початку XVI століття. Це сталося з появою цукру в тих регіонах. До того часу всі основні солодощі в Європі купувалися на Сході переважно у арабів, одних з родоначальників кондитерської справи в стародавньому світі.

Цікаве походження слова «кондитер». Спочатку це було італійське дієслово «кандіере», що означало «варити в цукрі». Це слово збігається з латинським дієсловом «кондитор», що означає майстра, який приготовляє їжу на професійному рівні. Відомо, що римляни називали так кухарів. Цілком можливо, що це випадковий збіг, проте з поширенням цього чудового мистецтва далі по Європі, вже в XVIII столітті цих віртуозів почали називати кондитор, а потім і кондитерами.

Багато хто з нас далеко не байдужі до різного роду солодощів і звичайно ж добре в цьому всьому знати розумну міру. Але не можна не відзначити той факт, що без солодощів, без кондитерських виробів і випічки важко уявити собі будь-яке свято. Будь яка радісна подія з нагоди супроводжується роботою кондитерів.

Офіційне міжнародне професійне свято кухарів і кулінарів було засновано за ініціативою Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств в 2004-му році. Дата святкування цього дня — 20-е жовтня. Разом з тим не можна не відзначити, що саме кондитерам вдається робити наше життя трішечки солодшим, вносячи в неї частинку непередаваною теплоти і затишку і вони цілком заслужили свій власний професійний святковий день. Так — День кондитера, за версією проекту DilovaMova.com, пропонується відзначати 3-го травня. У цей День ми поспішаємо привітати всіх наших чудових кондитерів! Нехай і у вашому житті відбивається наша частинка тепла і любові! Спасибі Вам за смачні і приємні моменти, які ви даруєте всім нам! Зі святом Вас і творчих успіхів! Пропонуємо книжку для ознайомлення яка, сподіваємось, буде цікавою і корисною для Вас, шановні користувачі, та допоможе Вам ознайомитись з смаками, текстурами  й техніками десертів і з часом досягти досконалості у приготуванні різноманітних смаколиків.


Кравецька, Леся Львівські пляцки, сирники, медівники. Солодкі і не дуже / Л. Кравецька. — Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2021. —96 с.

Шоколадні, з маком, глазур’ю, вишнями та горіхами, на халвових та кокосових коржах, пляцки — правдиві витвори мистецтва! Сирники, медівники, перекладанці — перед цими смаколиками неможливо встояти. Спробувавши одного разу такі ласощі, ви забажаєте навчитися готувати фантастичні десерти власноруч. Популярна українська блогерка та вправна господиня Леся Кравецька зібрала найкращі традиційні й авторські рецепти пляцків. Процес готування та випікання розписаний покроково, також авторка ділиться корисними порадами й секретами ідеальної домашньої випічки. Готуйте незабутні галицькі десерти і смакуйте ними всією родиною!