пʼятниця, 25 серпня 2023 р.

Яскраві тренди в останньому номері легендарного журналу «Burda Style»

 



Літо, як завжди промайнуло непомітно, і вже на порозі серпень. Це не лише останній місяць літніх відпусток, але й час, коли немов вдихаєш перед осіннім забігом. Тому саме час підготуватись до нового осіннього сезону разом з «Burda». «Мода не знає кордонів», – сказала одного разу Енне Бурда. І мала рацію. Доказ цьому – неймовірна популярність журналу. Видання «Бурда-Україна», засноване в 1997 році, лідирує на українському ринку періодики за такими показниками, як продаж журналів і обсяг читацької аудиторії. Сьогодні видавництво випускає 62 періодичні видання. Діяльність «Бурда-Україна» не обмежується випуском журнальної продукції: видавництво відкрило школу крою та шиття «Академія Burda Style», регулярно організовує фестивалі, проводить майстер-класи та консультації, випускає корпоративні видання, активно розвиває книжкову галузь, а також успішно реалізує проект сарафанного маркетингу.  Тисячі рукодільниць разом з «Burda» шиють і створюють свою власну моду, їх об’єднує жага творчості і самовираження, бажання виглядати сучасно і в то й же час зберігати індивідуальність. «Burda» виходить в 90 країнах на 16 мовах і є одним із найпопулярніших жіночих видань у світі. Журнал  росте і розвивається, щоб стати ще кращим і цікавішим для наших читачів. Він і зараз, через багато років, як і раніше дарує натхнення та творчість, дозволяючи завойовувати серця мільйонів шанувальниць моди. Тож запрошуємо користувачів Бібліотеки ознайомитись з найпопулярнішим журналом  «Burda Style» і поринути в світ моди, краси та історії. В останньому випуску журналу, що нещодавно надійшов до читального залу відділу технічної літератури Тернопільської ОУНБ фахівцями у галузі моди підготовлено колекцію класичних моделей, котрі ніколи не вийдуть з моди. Міська мода у природних кольорах, створена у добрих класичних традиціях, але із сучасними родзинками, що додають моделям ще більше шарму. Ви знайдете для себе нові моделі у морському стилі, поради про те як можна поєднати такі речі з універсальними одягом, та як за допомогою аксесуарів надати образу різного звучання. Щоб розібратись у цьому круговороті інформації, відкрити для себе щось нове, переглянути свої колишні погляди і взагалі дізнатись, що означає для Вас мода сьогодні, вам варто заглянути у ТОУНБ і здійснити книжкову подорож, де вашим гідом буде наш книжковий фонд, присвячений  історії моди. Ми трохи відкрили двері у величезний світ моди. Якщо Вас зацікавила дана інформація і Ви не бажаєте зупинятись, чекаємо Вас у нашій бібліотеці.


пʼятниця, 18 серпня 2023 р.

Творчий клуб «Натхнення»: «Створи свою унікальну листівку» (до Дня Незалежності України) (17 серпня)

 


17 серпня 2023 року у читальному залі Тернопільської ОУНБ відбулося чергове засідання творчого клубу «Натхнення». Темою зустрічі стало проведення майстер-класу з виготовлення вітальної листівки до Дня Незалежності України під назвою «Створи свою унікальну листівку». Учасники працювали у техніці скрапбукінг. Скрапбукінг – під такою складною назвою прихований зовсім новий вид рукоділля. З’явився він зовсім недавно, але з кожним днем набуває все більшої популярності. Викликано це тим, що для цього виду рукоділля не потрібні ніякі особливі вміння та інструменти. Створювати вітальні листівки можна за допомогою матеріалів, які, зазвичай, є у кожному домі. Ще одна причина популярності скрапбукінгу – мода на речі, виготовлені власними руками. Адже немає нічого ціннішого ніж речі, створені власноруч, або руками близької тобі людини. Адже коли людина творить, вона вкладає у свій виріб душу та почуття. Виникає оберіг, талісман, унікальна річ заряджена енергією добра. На засіданні клубу були присутні Володимир Євгенович Вермінський – директор Тернопільського обласного методичного центру народної творчості, заслужений артист України, Іван Іванович Кузишин  — провідний методист образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв, заслужений майстер народної творчості України, представники Благодійного фонду Карітас з керівником проекту «Життя у повноті» волонтером Тарасом Пастушенко.  Майстриня народних художніх промислів Оксана Швед провела майстер–клас з виготовлення листівки до Дня Незалежності України. Присутні також мали змогу переглянути книги й  періодичні видання з рукоділля, що були представлені на книжковій виставці «Світ моїх захоплень: hand made - модне хоббі». 




















пʼятниця, 11 серпня 2023 р.

Житлове будівництво: якість, традиції, надійність ( До дня будівельника – 13 серпня)

 


День будівельника — професійне свято для усіх представників цієї професії: інженерів, виконробів, ремонтних спеціалістів, робітників ЖКГ й інших структур, які належать до індустрії будівництва. У 2023 році українці святкуватимуть День будівельника 13 серпня. Перед будівельниками та усіма дотичними до цієї професії постала важлива місія — відбудувати Україну й зробити це краще, ніж було: технологічніше, інноваційніше, міцніше. Тож 13 серпня вітаємо будівельників з професійним святом, адже їхніми руками будується не лише житло, а й вся Україна. День будівельника почали відзначати ще за Радянського Союзу. В Україні воно офіційно встановлене в 1993 році указом президента на підтримку ініціативи працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів. Відтоді й дотепер воно відзначається у другу неділю серпня. Та все ж, будівельники працюють, щоб створювати якісне житло для українців. Навіть попри обстріли вони допомагають українцями ремонтувати житло, яку постраждало від обстрілів. Війна безсумнівно вносить свої корективи. Вона руйнує те, що створювалось з такими зусиллями, що врешті-решт доведеться відновлювати в той чи інший спосіб. До Дня будівельника в читальному залі відділу технічної літератури Тернопільської ОУНБ підготовлено виставку-інформацію. На виставці представлені документи й публікації з фонду відділу. Експозиція містить видання про сучасний стан функціонування і перспективи розвитку будівельної галузі в Україні та особливості професії будівельника у сучасних умовах. Документи виставки розкривають найбільш актуальні питання з проблем та розвитку галузі будівництва, розглядаються організаційно-методичні підходи до планування інноваційно-інвестиційних процесів на підприємствах, обґрунтовані основні напрямки вдосконалення галузі, зазначені необхідні ресурси та умови для реалізації вибраної стратегії реформування будівництва в Україні. Виставка буде корисна студентам вищих навчальних закладів, молодим фахівцям у сфері будівництва та архітектури, а також  працівникам підприємств будівельного комплексу. На експозиції представлені документи і публікації з фонду відділу.




середа, 9 серпня 2023 р.

Творчий клуб «Натхнення»: «Створи свою унікальну листівку» (до Дня Незалежності України) (17 серпня)

 


17 серпня 2023 року о 12.00 у рамках занять клубу «Натхнення» відбудеться творча зустріч на тему «Створи свою унікальну листівку» (до Дня Незалежності України) та майстер-клас, який проведе майстриня народних художніх промислів художнього моделювання Оксана Іванівна Швед.



Організатори заходу – відділ технічної літератури Тернопільської ОУНБ  і Тернопільський обласний центр народної творчості.

четвер, 3 серпня 2023 р.

335 років тому світ дізнався про французьке ігристе вино, улюблене в усьому світі.


335 років тому світ дізнався про французьке ігристе вино, улюблене в усьому світі. 4 серпня 1668 року монах-бенедиктинець Дом П'єр Періньон представив чудовий напій: сріблясті бульбашки з тихим шелестом піднімалися з дна келиха, прозора піна іскрилася, наче жива. Це ігристе вино стало прабатьком сучасного шампанського, дата - днем народження цього напою, а ім'я Періньон - згодом маркою французького шампанського преміум-класу.  Ігристі вина існували і раніше, але саме Періньону приписується величезний внесок у технологію виробництва білого вина з винограду. Він розробив принципи, за якими виготовляють шампанське і сьогодні. Кажуть, коли він вперше дегустував нове ігристе вино, то вигукнув: «Швидше сюди, я п'ю зірки!». До речі, П'єр Періньон також запропонував замість звичайної в той час пробки коркову, яка використовується донині. Сьогодні «Дом Періньон» - одна з найзнаменитіших марок французького шампанського. Взагалі ж із шампанським завжди вистачало проблем. Пляшки з ігристим вином вибухали, з них вилітали корки. Ситуація змінилася, коли пляшки для шампанського почали робити з товстого скла, що витримує тиск в 6 атмосфер, і закривати їх спеціальними корками у вигляді гриба, а саме вино робити з певних сортів винограду і витримувати при постійній температурі й вологості. Збирають виноград для шампанського завжди вручну, і для класичного шампанського це виноград тільки трьох сортів: Шардоне, Піно Нуар і Піно Меньє. Шампанське буває сухе, напівсухе, напівсолодке і солодке.  Молодим шампанське вважається до 3 років. Таке вино має смак свіжих фруктів і свіжий квітковий аромат. Від 3 до 5 років шампанське зріле, зі смаком сухофруктів, спецій і кондитерських виробів. А після п'яти років шампанське набуває аромату цукатів, меду і незначної аристократичної гірчинки. Це вино - символ розкоші, свята, торжества. Шампанське п'ють на весіллях, днях народження, ним «хрестять» нові кораблі, розбиваючи об обшивку пляшку з шампанським, шампанським поливають все навколо переможці Формули-1 та інших змагань. Шампанське називають напоєм аристократів та закоханих, з ним прийнято ознаменовувати найвишуканіші заходи та важливі моменти життя. Воно саме досконалість, і немов чудова діва, п'янить своєю чарівністю та вишуканістю. Шампанське давно вже стало справжньою легендою, і заслуга у цьому звичайного французького ченця – винороба. Хоча, чому звичайного, таке досконале та смачне вино, могла створити тільки геніальна людина. Монах – бенедиктинець П'єр Періньйон був справжнім новатором у мистецтві створення вин. І за це, цілком заслужено, отримав титул "дом" - що означає пан, повелитель. Любите шампанське? Хочете дізнатися про нього більше?. Відділ технічної літератури Тернопільської ОУНБ пропонує нові видання, які допоможуть вам обрати чудовий напій і насолоджуватись ним.


Боскер Б. Схиблені на вині: мандрівка у вишуканий світ сомельє. – Київ: Наш формат, 2018. – 338 с.

Професія сомельє чимось нагадує професію бібліотекара - потрібно носити багато тяжкого, орієнтуватись серед тисячі полиць та зрозуміти вподобання свого клієнта. Окрім цього всього ще і необхідно мати дуже тонкий нюх та смак. Тому під забороною ранкова кава, цигарки, парфуми та багато чого ще. Іншими труднощами є елітарність цієї професії. Складно потрапити в це середовище, а ще складніше знайти хорошого вчителя. І щоб стати дійсно хорошим знавцем вина необхідно пройти довгий шлях. Книга Б'янки Боскер стала справжнім відкриттям - журналістка покинула свою роботу та спробувала щось для себе нове. І їй це вдалось. Смакувати - це не про смак, це про спосіб життя, прагнення зрозуміти себе і світ, що тебе оточує.
Це книга про одержимість, про шлях до мети, про непрості ситуації, оптимізм. Читати цю історію дуже легко. Рекомендуємо до прочитання всім тим, хто любить вино, хто знаходиться на роздоріжжі, не знає як вчинити, планує обрати новий напрямок діяльності або просто хоче розважитись. 


Пакетт М. WINE FOLLY: практичний путівник по винах. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2018. — 229 с.

Скільки таємниць ховається у пляшці вина? Як з ним поводитися, подавати, дегус­тувати, а з чим найкраще смакувати? Як залежить смак від клімату країни? Скільки відтінків кольорів і смаків приховує вино? І чи знали ви, що Совіньйон Блан може пахнути свіжоскошеною травою і чому в Шардоне з’являються нотки вершкового масла? Про все це у книжці «Wine Folly. Усе, що треба знати про вино» — лаконічно, стильно і в картинках. Це ідеальний практичний путівник для тих, хто хоче знати про вино більше, ніж написано на етикетці: поради на всі «винні» випадки, опис 55-ти основних вин в інфо­графіці та 20 географічних карт головних винних регіонів світу.
Книжку створено на основі сайту WINEFOLLY.COM — одного з найпопулярніших онлайн-ресурсів про вино, що об’єднує сотні тисяч любителів і професіоналів у всьому світі.


Сом А. Wine Simple: про вино від сомельє світового класу: цілком зрозумілий путівник світом вина.-Київ, 2021. -271 с.

Є багато книг про вино для професіоналів, Алло Сом створив чудовий путівник у світі вин. У ньому ви знайдете багато інформації про історію створення вин, їх сорти та географію виробництва. Зрозумієте що означає витримка та натуральність вин, отримаєте поради про підбір вина, в залежності від вашого смаку, настрою та приводу. Навчитесь купувати правильне вино та освоїте правила проведення дегустації.


Фейрінг Е. Натуральне вино для кожного; Що це? Де його знайти? Як в нього закохатись. –Київ, 2020. -171 с.

Книга Еліс Фейрінг «Натуральне вино для кожного» стане незамінним гідом у світі натурального вина. Що ж це таке? Натуральне вино практично не містить домішок, виготовляється за умов мінімального втручання із винограду, вирощеного в органічний та біодинамічний спосіб. Простіше кажучи, це що найсправжнісіньке вино, за яким завжди видніє постать винороба і яке найлегше знайти саме на локальних виноробнях – або ж у магазинах і ресторанах, котрі підтримують рух за натуральне вино, котрий за останні десять років набув надзвичайно широкого розмаху. Закохатись у такий продукт надзвичайно просто. Цей ілюстрований путівник від знаної американської винознавчині із надзвичайно чутливим носом допоможе розібратись у 

середа, 2 серпня 2023 р.

4 серпня — Міжнародний день пива


Пиво - це третій за популярністю напій у світі після чаю та води. Пиво, у вигляді того напою, до якого ми звикли, з’явилося у середині ХІІІ ст. Але є свідчення, що люди варили та вживали пиво ще 9000 років до н. е. Деякі дослідники вважають, що люди почали саджати пшеницю не для випікання хліба, а саме для приготування пива. Є два види пива: лагер та ель та тисячі сортів. Лагер вариться з ячмінного солоду з використанням пивних дріжджів низового бродіння. Він також буває світлим і темним – всього 12 видів. Змішане пиво (спонтанного бродіння) — це пиво, яке ферментується завдяки впливу довкілля, коли природні/дикі дріжджі і бактерії в буквальному сенсі заражають пиво. Пиво, виготовлене таким чином, виходить кислим і нефільтрованим. Цей метод пивоваріння практикується протягом десятиліть у Західній Фландрії - регіоні Бельгії. Вариться такий напій досить просто: виварене сусло охолоджують до кімнатної температури і додають культурні дріжджі. Потім суміш зберігається в бочках за певної температури. Через 7-8 днів дріжджі відокремлюють і роблять повторну ферментацію. Процес бродіння триває до 120 діб, після чого пиво фільтрується і розливається в тару. Ель - належить до сортів верхового бродіння. Цей напій часто має фруктовий присмак і високий, як для пива, вміст спирту. Більшість різновиди елю готується протягом 3-4 тижнів, однак отримання окремих сортів може затягнутися до 4 місяців. За кольором виділяють відомі всім білі, світлі і темні сорти, а також більш рідкісні червоні. А щільність сусла визначає міцність напою. Міжнародний день пива — щорічне неофіційне свято, яке святкують в першу п'ятницю серпня. Свято заснував власник бару Джесс Авшаломов. Таким чином він хотів звернути увагу на свій заклад. Вперше день святкували 2007 року у місті Санта-Круз (Каліфорнія, США). Через декілька років він перетворився з місцевого фестивалю на міжнародне свято, яке відзначають у 207 містах 50 країн на 5 континентах. Засновником міжнародного дня пива вважається американець Джесс Авшаломов, власник бару, який хотів таким чином залучити ще більше гостей. Кілька років він мав фіксовану дату - 5 серпня, але з 2012 року день пива відзначається у першу п'ятницю серпня. Саме до цього часу він з містечкового фестивалю перетворився на подію міжнародного масштабу. Відділ технічної літератури Тернопільської ОУНБ приєднується до відзначення цього свята.  Тут увазі користувачів представлена наукова, науково–популярна та виробнича література, що висвітлює історію виникнення напою, технологію виробництва та його різновиди. Пропонуємо вашій увазі найновіші видання з цієї тематики.






Вотсон, Наталя Пиво: еволюція смаку в 50 стилях / Наталя Вотсон; пер. з англ. Лана Світанкова. — Київ: Yakaboo Publishing, 2021. —216 с.

Ця інтерактивна книжка занурить вас у мандри, які розпочнуться у Великій Британії у 1600-х димним брунатним пивом та завершаться сучасними пивними інноваціями, проведе крізь час та простір і познайомить з історією найвідоміших стилів сучасності — з німецькими лагерами, стаутами, портерами, пільзнерами, ІРА, кислим пивом і не лише. Кожний розділ зосереджує увагу на одному з основних складників пива — солоді, воді, хмелі чи дріжджах — і розповідає, як вони змінювалися з часом, як виникали нові смаки, аромати й стилі. До кожного прикладу такої зміни Наталя Вотсон пропонує сучасний зразок пива, який допоможе сповна відчути смак історії та простежити еволюцію пива.

«Пиво: еволюція смаку в 50 стилях» містить п’ять сторіч пивних знань, історії та цікаві факти, які дають можливість по-новому поглянути на пізнання одного з найстаріших напоїв світу, який і досі з нами. Yakaboo Publishing для українських читачів підготувало неймовірні бонуси, яких не містить оригінальне видання. Перша за все, на форзаці розміщено перелік стилів пива, де спеціальними наліпками можна буде позначати, що ви вже скуштували. Для всіх поціновувачів пива – подарунок – ексклюзивний бірдекель, який можна зробити власноруч за 2 секунди. Видавлюєш і маєш такий собі сувенір з книжки.

Ще одна діджитальна цікавинка — он-лайн мапа українських пивоварень, з якими можна буде відкривати все стильове різноманіття пива. І родзинка — можливість переходити за qr-кодами й дивитися відеоогляди про цікаві сорти пива від пивного оглядача і автора блогу про пивну культуру BEERГИЧКА Романа Лебедя.

 


Десол Р., Таттерсол І. Пиво: історія і наука.- Київ, 2020 – 256 с.

Пити пиво людство почало ще з незапам’ятних часів. Та хто став першовідкривачем цього хмільного напою? Чому склад пива і хліба схожий, а результат споживання — різний? І як поєднання води, ячменю, дріжджів та хмелю стало культом масової споживацької культури? Книга присвячена усім, хто хоче дізнатись, наскільки складним явищем є пиво: в історичному, культурному контекстах і з погляду світу природи, звідки походять інгредієнти для напою і люди, що його виробляють. У  книжці біологи Роб Десол та Іен Таттерсол показують, наскільки складним явищем є пиво в історичному, культурному й природничому контекстах. Це видання  — захоплива подорож історією, еволюцією пива.  Автори книги - Роб Десол — куратор Інституту порівняльної геноміки імені Саклера, Американського природничого музею та програми досліджень мікроорганізмів. Іен Таттерсол — куратор Американського природничого музею, палеоантрополог і біолог приматів. Роб Десол та Іен Таттерсол пропонують веселий і сфокусований погляд на те, як уперше з’явилося пиво, як його варять щодня і що саме відбувається, коли воно опиняється у вашому роті. Автори приділили велику увагу історичним фактам і дослідженням щодо виникнення такого явища, як варіння і вживання алкогольного (переважно ячмінного) напою, широко відомого під назвою пиво (хоча є інші варіанти). На різних континентах і в різноманітних культурах люди винайшли і створили безліч  рецептів пивоваріння, тож тепер доводиться їх вивчати, каталогізувати і писати про це книги. Цікаво буде  дізнатися у чому полягає принципова різниця між елями і лагерами, чому крафтове пиво справжнє, а промислове ні, чому і за яких обставин у пиві з'явився хміль - завжди для мене це був синонім слову алкоголь, але ж ні, це рослина, яка в першу чергу допомагає дизінфікувати напій, у якому бродять бактерії. Висновок: пити пиво варто, помірковано, з насолодою і увагою до деталей.



Мошер, Ренді Смак пива: Інсайдерський путівник у світі найвидатнішого напою людства / Ренді Мошер; пер. з англ. Лана Світанкова. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2018. —388 с.

 

Кельти вірили, що пиво - напій богів! Чого варті лише різноманітність його видів, смаків, кольорів, марок виробника! Смакові якості пива змінюються в залежності від майстра, пивоварні, технології виготовлення. Історія пива налічує більше тисячоліття: від раннього Середньовіччя до наших днів. З картин фламандських художників дивляться селяни за кухлем пива в жвавій обстановці трактиру. Існують співдружності пива, пивні клуби, змагання. Пиво - напій, який об'єднує людей в перебігу 1000 років. 

Ренді Мошер в книзі «Смак пива» - підносить інформацію про всілякі рецепти, види пива. Ділиться правилами дегустації. Проводить екскурсію по знаменитих броварнях. Вчить мистецтву насолоди напоєм. Якщо ви не фанат пива, прочитавши цю книгу, ви полюбите його, як автор. Це видання - ідеальний подарунок любителю хмільного пінистого напою.