пʼятницю, 9 лютого 2024 р.

10 лютого - День парасольки

 


Де точно з'явилася перша парасолька ніхто точно не знає і, напевно, ніколи і не дізнається, але за історичними даними перші парасолі з'явилися ще в XI столітті до нашої ери. Батьківщиною парасольки прийнято вважати Китай або Єгипет. Спочатку парасолька служила виключно як захист від палючого сонця і, тому, виготовлялася з бамбука, пальмового листя, папірусу і пір'я птахів. У ті давні часи парасолька вважалася символом влади і достатку. Тому парасолі мали тільки особи королівської крові і наближені до них люди. Ті давні парасолі звичайно не мають нічого спільного з сучасними парасолями, так як вага їх була більш 2 кілограмів і в висоту вони були близько 1,5 метра.

У Стародавньому Китаї у імператора були парасольки з чотирма ярусами, а в Стародавній Бірмі одним з титулів особини королівської крові був - «Пан Великої Парасольки». Також символом багатства, влади і розкоші парасолі були і в Індії. Чим знатніше була особа в Індії, тим більше парасольок мала право носити його свита, завдяки цьому можна було визначити статус господаря парасольок в суспільстві. Наприклад, правитель мав у себе в арсеналі 13 парасольок, які символізували сонце і 12 знаків зодіаку. У Тибеті парасолі білого і жовтого кольору вважаються символами духовної величі і гармонії духу і тіла, а парасольки з пір'я птахів носили тільки світські люди. Згодом парасолі по Шовковому Шляху перейшли до Стародавньої Греції, а пізніше і в Рим. Де ними вже стали користуватися і жінки.

У Західній Європі парасолька з'явилася тільки в ХVІІ столітті у Франції, і називали її в ті часи «парасоль». Тому тепер стає зрозумілим походження української назви парасольки «парасолька». Парасолі у Франції використовувалися виключно як засіб від палючих сонячних променів. Звичайно, французи відразу ж почали покращувати і модернізувати парасолі, купол робили з шовку, обважували парасолі різними рюшечками і стрічками і т. д. Тут вже парасолями користувалися в основному жінки, хоча були і чоловічі парасолі. Так як парасольки все ще мали досить велику вагу, як для дам (близько 1,5 кг), то у Франції з'явилася така професія як носій парасольок. А також для тих, хто не міг собі дозволити купити парасольку, можна було взяти парасольку на прокат на будь-які урочистості!

4 травня 1715 року в Парижі була розроблена і зроблена перша в світі складна парасолька, яка застосовувалась як захист від сонячних променів. А в 1750 році Джонас Хенвей вперше винайшов парасольку від дощу, яка згодом і стала прообразом теперішньої міні-парасольки. Важив цей виріб близько 4,5 кг, замість спиць використовувалися величезні риб'ячі кістки. І тільки через 219 років в 1969 році Бред Філліпс отримав свій патент на складну парасольку, яка надійшла у продаж вже через 1 рік - в 1970 році, і яку ми всі знаємо тепер як міні-парасольку.

З інтернету

Немає коментарів:

Дописати коментар