вівторок, 13 лютого 2024 р.

15 лютого – День комп’ютерника

 


Починаючи з 2009 року, в Україні 15 лютого вважають професійним святом комп’ютерників і всіх, хто володіє даним фахом у комп’ютерній сфері.

Обчислювальна техніка, вельми корисні пристрої, перші прототипи яких відомі людству ще з незапам’ятних часів. Наприклад, у Давньому Вавилоні, ще 3 тис. років до нашої ери, були винайдені пристрої для полегшення підрахунків. Це була своєрідна лічильна дошка, яка застосовувалася для полегшення численних арифметичних обчислень. Сучасний світ ступив куди далі, ніж наші давні родичі, розвиваючи механічні програмовані пристрої та обчислювальні машини, а з розвитком електричних технологій і зовсім став придумувати щось універсальне, більш швидке і досить надійне. Так, 15-го лютого 1946-го року американськими військовими інженерами була представлена перша універсальна електронна обчислювальна машина ЕНІАК, по суті вона відчинила двері в нові цифрові технології.

Дата 15-го лютого, в інженерних колах неофіційно закріпилася, як професійне свято комп’ютерників. Зі словом «комп’терник» зв’язуються досить широкі уявлення. Зараз це не тільки розробники і аналітики комп’ютерних систем, програмісти і оператори різних комп’ютерних пристроїв. Це і інженери з автоматизованих систем керування, інженери з супроводу баз даних, адміністратори серверів і багато інших, чиї професійні обов’язки пов’язані з досконалим знанням комп’ютерної техніки і умінням вирішувати різноманітні завдання, де без її застосування просто не обійтися.

Шановні комп’ютерники! Ваші знання та вміння надихають і спрямовують нашу країну до прогресу та постійного розвитку, а невтомність і наполегливість захоплюють. Ви постійно перебуваєте в авангарді  і є рушійною силою відкритості до нових знань і кращих рис сучасної особистості. Хай життя приносить вам лише мирні та радісні дні, а поле професійної діяльності слугує стабільним тлом достатку і розвитку. Миру нам всім!

Немає коментарів:

Дописати коментар