четвер, 31 березня 2016 р.

Зернобобові на вашому столі

Відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН 2016 рік оголошено міжнародним роком зернобобових культур. Це підкреслює неабияке значення для раціону людини однорічних культур родини бобових, до яких належать квасоля, горох, сочевиця, горошок посівний, нут, боби кормові, тощо. Перераховані зернобобові вважаються необхідною складовою продуктового кошика будь-якої людини. Вони є життєво важливим джерелом амінокислот, рослинного білка, а тому повинні включатися до складу здорового раціону. Крім того, зернобобові рекомендовано для вирішення проблем ожиріння, профілактики різних захворювань. Вони є незамінним джерелом рослинного білка для багатьох тварин. Також роблять позитивний вплив на навколишнє середовище і підвищують родючість ґрунтів. Головною метою Міжнародного року зернобобових є інформування громадськості про високу цінність цих культур. Цей рік має активно сприяти налагодженню сталого виробництва та забезпечення продовольчої безпеки. До відзначення цієї події долучився також відділ технічної літератури Тернопільської ОУНБ. У читальному залі відділу організовано книжкову виставку "Зернобобові на вашому столі». На ній представлені книги та періодичні видання з кулінарії , харчової та переробної промисловості.  Тут ви знайдете безліч кулінарних рецептів з квасолі, гороху, сої. Триває піст. Саме зернобобові культури можуть стати головною стравою цих днів. Якщо ви знайдете час і відвідаєте нашу виставку, то дізнаєтесь багато цікавого про традиції харчування зернобобовими культурами, рецепти страв з них. Запрошуємо до перегляду!
                                                                Людмила Шатарська, головний бібліотекар
                                                                відділу технічної літератури ТОУНБ

пʼятниця, 18 березня 2016 р.

Всесвітній день водних ресурсів


Вода – дорогоцінний дар природи.
Вода! У тебе немає ні смаку, ні кольору, ні запаху,
Тобою насолоджуються, не знаючи, що ти таке,
Не можна сказати, що ти необхідна для життя,
Ти – саме життя. Ти наповнюєш нас радістю,
Яку не поясниш ніякими почуттями.
                                   Антуан де Сент-Екзюпері
22 березня – Всесвітній день водних ресурсів. Свято відзначається на світовому рівні з 1993 року. Його основна мета – закликати країни всього світу розробити заходи для вирішення глобальної проблеми нестачі питної води на планеті, сприяти збереженню водних ресурсів на національному рівні, об’єднати громадськість навколо проблем, пов’язаних із необхідністю захисту водойм. Це свято є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього середовища та розвитку суспільства. До Всесвітнього дня водних ресурсів у технічному відділі Тернопільської ОУНБ підготовлено книжкову виставку книг та періодичних видань, які містять класифікацію водних ресурсів, характеристику їх запасів та розподіл, розглянуто питання раціонального використання та охорони. 

Значна увага приділяється значенню води в житті людини. На книжковій виставці представлені документи з фонду бібліотеки. Для пошуку інших видань цієї тематики радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.
                                                   Людмила Шатарська, головний бібліотекар
                                                   відділу технічної літератури ТОУНБ

четвер, 3 березня 2016 р.

Світ – немов гердан святковий

Святу, що наближається — Міжнародному жіночому дню — 8 березня присвячена книжкова виставка «Світ — немов гердан святковий» (бісер в українській вишивці), що нещодавно презентував відділ технічної літератури Тернопільської ОУНБ. Мета виставки — представити користувачам бібліотеки широку палітру книг та періодичних видань, які так чи інакше розкривають тему бісероплетіння в різних аспектах його застосування. Традиція бісероплетіння виникла давно. Це один із найзагадковіших та найцікавіших видів мистецтва з багатовіковими традиціями. 
Сьогодні українська вишивка з елементами бісеру знову у моді. Вона нагадує нам про наших предків, про коріння вірувань, є предметом гордості і оберегом. Це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, звичаїв, обрядів, духовних прагнень, інтелекту українського народу. Кожен вид рукоділля дарує радість, наснагу. А як приємно творити красу своїми руками. Неможливо забути ту чарівну мить, ті відчуття, коли робиш останній штрих і творіння готове.
В наш час вироби з бісеру знову популярні й високо цінуються, адже вони завжди ексклюзивні й несуть частинку душі автора. Сам процес бісероплетіння цікавий, техніка досить проста і не вимагає багато затратних матеріалів, але результат приємно вражає. Матеріали книжкової виставки будуть цікаві усім тим, хто прагне прикрасити світ навколо себе й себе самого у цьому світі, зробити життя більш гармонійним, ввести нотку творчості у повсякденність. Документи книжкової виставки стануть у нагоді тим, хто прагне опанувати цей вид мистецтва самостійно.
                                                      Людмила Шатарська, головний бібліотекар
                                                      відділу технічної літератури ТОУНБ