пʼятниця, 29 вересня 2023 р.

Перегляд літератури «З комп’ютером на ти» (27 вересня)

 




27 вересня 2023 року в рамках Дня інформації «Сенси та переосмислення бібліотек у сучасному культурному просторі» працівники відділу технічної літератури організували перегляд літератури «З комп’ютером на ти». Захід відбувся в рамках Декади відкритих дверей. Студенти  ІІ курсу  ВСП «Тернопільський фаховий коледж ТНТУ ім. І. Пулюя» переглянули тематичну експозицію з таких питань як: комп’ютерні системи, системи штучного інтелекту, інженерія програмного забезпечення, комп’ютерні технології інформаційної безпеки, структура програмного забезпечення комп’ютерів, комунікації та мережі, IТ-бізнес, інформаційні технології, де були представлені документи з технічних наук та інформаційних технологій, ознайомилися з періодичними виданнями, які висвітлюють проблеми цифровізації в Україні. Про яке б яскраве цифрове майбутнє ми не мріяли, воно вже наступило й буде дивно ним не скористатись. Сподіваємось на краще. Сьогодні, заради майбутнього.










четвер, 28 вересня 2023 р.

Творчий клуб «Натхнення»: «Пташка Перемоги» (27 вересня)

 


Сьогодні в читальному залі відділу технічної літератури Тернопільської ОУНБ відбувся майстер-клас з виготовлення патріотичного оберегу - м’якої іграшки під назвою «Пташка перемоги». Виготовлення іграшки своїми руками - дуже цікавий творчий процес і захоплюються ним не лише діти. Сьогодні все частіше можна зустріти дорослих людей, які таким чином відпочивають та отримують при цьому неймовірне задоволення. Адже немає нічого ціннішого, ніж речі, створені власноруч, або руками близької тобі людини. Адже, коли людина творить, вона вкладає у свій виріб свою душу і почуття. Виникає оберіг, талісман, унікальна річ заряджена енергією добра. Виготовлення м’яких іграшок займає особливе місце серед інших видів рукоділля, особливо якщо це іграшка із улюбленої казки або улюблене звірятко. Щоб іграшка вийшла дійсно цікавою, потрібно докласти трохи зусиль і фантазії. Освоїти мистецтво створення іграшки – патріотичного оберегу допомогла майстриня народних художніх промислів Галина Ярославівна Гунчак. Вона провела майстер–клас з виготовлення іграшки під назвою «Пташка Перемоги». Адже ця іграшка не просто сувенір, це невід’ємний прояв патріотизму. Учасниками заходу були учні та завідувачка загальноосвітньої школи №23. Кожен з учасників залишився задоволеним своїм творінням. Майстер-клас був проведений за сприянням провідних спеціалістів обласного методичного центру народної творчості.





















пʼятниця, 22 вересня 2023 р.

День машинобудівника



Щорічно  професійне свято працівників машинобудування відзначається кожну четверту неділю вересня. У 2023 році це – 24 вересня. Машинобудування – це найважливіша галузь із сучасних виробництв матеріальної сфери, значення якого неухильно зростає під впливом науково-технічного прогресу. Сьогодні неможливо уявити життя людини без машин: ані на виробництві, ані у сфері послуг, ані у побуті. Створюючи знаряддя праці, машинобудування саме істотно впливає на темпи і напрямки науково – технічного прогресу в інших галузях господарства, зростання продуктивності праці та ефективності виробництва. Щоб бути компетентним фахівцем в одній із найприбутковіших галузей у світі, машинобудуванні, ви повинні мати хороший зв’язок із книгами з машинобудування. Кажуть, що книги зміцнюють розум і стимулюють процес навчання. Якщо ви ентузіаст машинобудування, ви повинні любити читати книги з машинобудування. Книги з машинобудування розширять і посилять ваші знання в певній галузі. Крім того, найкращі книги з машинобудування будуть постійно інформувати вас про новітні модифікації та вдосконалення дисципліни. А допоможе вам у цьому відділ технічної літератури ТОУНБ. Тут у достатній кількості представлені книги та періодичні видання з цієї тематики. Більшість з них створені для публікування результатів наукових досліджень та прикладних розробок в галузях машинобудування і матеріалознавства. Основною метою  таких видань є обмін науковими ідеями і практичними досягненнями вітчизняних вчених, інженерів, конструкторів із зарубіжними колегами. Зважаючи на науково-практичну близькість і, водночас, широкий спектр охоплюваних наукових і прикладних проблем галузей машинобудування і матеріалознавства,  у фонді відділу технічної літератури ви знайдете видання на різноманітні тематичні рубрики- динаміка та міцність машин, моделювання, синтез, оптимізація та проектування машинобудівних конструкцій, матеріалознавство та інженерія поверхні, діагностика матеріалів і конструкцій, тертя та зношування в машинах, технології машинобудування та обробки матеріалів ,електронне машинобудування, обладнання переробних і харчових виробництв, обладнання легкої промисловості та побутового обслуговування, машини і технології пакування та багато інших тем. Більше цікавої інформації про машинобудування ви зможете дізнатися у читальному залі відділу технічної літератури Тернопільської ОУНБ, де представлена велика кількість наукової, науково-виробничої та науково-популярної літератури, підручників та навчальних посібників, періодичних видань з цієї тематики.  Кожен знайде у нас для себе цікаву інформацію, адже немає межі досконалості.



четвер, 21 вересня 2023 р.

День інформації «Стан та напрями розвитку енергозбереження» (21 вересня)

 


21 вересня 2023 року у читальному залі відділу технічної літератури Тернопільської ОУНБ у рамках Декади відкритих дверей відбувся День інформації на тему «Стан та напрями розвитку енергозбереження». У відділі технічної літератури є чимало цікавої літератури з різних галузей технічних наук, зокрема з проблем енергозбереження. Студенти переглянули тематичну експозицію з питань,  які висвітлюють питання енергозбереження в Україні, використання нетрадиційних джерел енергії та біоенергетичних культур, зарубіжний передовий досвід з основних напрямів розвитку енергоощадності, а також ознайомилися з  фаховими науково-популярними, науково-виробничими періодичними виданнями: «Винахідник і раціоналізатор», «Біоенергетика», «Енергетика та електрифікація», «Промелектро», навчальними виданнями, монографіями в яких висвітлюються пріоритети розвитку нетрадиційної, відновлювальної та біоенергетики. Присутні також прослухали огляд нових надходжень книжок та періодичних видань з даної тематики та переглянули мультимедійну презентацію «Інноваційні енергозберігаючі технології». Сподіваємось, що ці видання будуть цікавими і корисними для Вас, шановні користувачі студенти, спеціалісти в галузі енергетики.






середа, 20 вересня 2023 р.

Творчий клуб «Натхнення»: «Пташка перемоги» (27 вересня)

 


27 вересня 2023 року о 14.00 у рамках занять клубу «Натхнення» відбудеться творча зустріч на тему «Пташка Перемоги»  та майстер-клас, який проведе майстриня народних художніх промислів Галина Ярославівна Гунчак.

Організатори заходу – відділ технічної літератури Тернопільської ОУНБ  і Тернопільський обласний центр народної творчості.


середа, 13 вересня 2023 р.

Винахідництво — шлях до прогресу (до Дня винахідника і раціоналізатора України)

 


Щорічно, в третю суботу вересня в Україні відзначають День винахідника і раціоналізатора, відповідно до Указу Президента 443/94 від 16 серпня 1994 року. Де був би світ без винаходів? Чи можна уявити інновації без ідеї? Уявіть собі життя без музики, будинків, одягу, моторів і навіть без членороздільної мови! Таким був би наш світ без винаходів, які змінили хід історії.

В основі великих звершень є завжди найкращі ідеї, але, перш за все, є хтось, хто в змозі дати кращу інтерпретацію їх і зробити їх матеріальною і доступною дійсністю. Людство не змогло б існувати без постійного прогресу, знаходження і запровадження нових технологій, винаходів і відкриттів. Сьогодні багато з них вже застаріли і в них немає необхідності, інші ж, як колесо, служать дотепер. Вир часу проковтнув багато відкриттів, а деякі дочекалися свого визнання і впровадження лише через десятки і сотні років. Проводилися численні запитання з метою з'ясувати, які ж винаходу людства є найбільш значними. Ясно одне - єдиної думки немає. Тим не менш була складена універсальна десятка найбільш великих відкриттів в історії людства. Дивно, але виявилося, що досягнення сучасної науки не похитнули значущості деяких базових відкриттів для більшості людей. Більшість винаходів настільки старі, що не представляється точно назвати ім'я їх автора.


Прискорення науково-технічного прогресу та інноваційного розвитку держави неможливе без постійного удосконалення техніки на базі нових досягнень науки та заохочення широких мас до науково-технічної творчості. Винахідництво шлях до прогресу, рушійна сила розвитку новітніх технологій. Пропонуємо  Вашій увазі тематичну виставку «Винахідництво: ідеї та втілення» з нагоди ДНЯ ВИНАХІДНИКА І РАЦІОНАЛІЗАТОРА, що відзначається в Україні щорічно третьої суботи вересня. На виставці представлені наукові, науково-методичні, нормативно-методичні та періодичні видання з питань винахідництва, раціоналізації, науково-технічної творчості. Виставка спрямована на широке коло винахідників, раціоналізаторів, наукових та інженерно-технічних робітників, студентів, фахівців у сфері створення, правового захисту та використання обєктів інтелектуальної власності. З повнотекстовими виданнями можна оперативно ознайомитися в читальному залі відділу технічної літератури ТОУНБ, замовити ксерокопію, сканувати. Описи деяких журнальних статей мають активні посилання до повнотекстових версій, представлених на сайтах правовласників в мережі Інтернет.