6 травня у читальному залі
Тернопільської ОУНБ відбулась творча зустріч з майстринею народних художніх промислів
художньої вишивки, членкинею Національної спілки майстрів народного мистецтва
України, співзасновницею та головою
громадської організації «Школа борщівської народної сорочки». Однією з
організаторів проєкту «Відродження української сорочки», учасницею проєкту
«Вишивка в одязі видатних українців», громадською діячкою, депутаткою
Тернопільської обласної ради – Вікторією Кривоніс.
Щороку у третій четвер травня Україна відзначає День вишиванки. Це свято не має державного чи релігійного статусу, не передбачає вихідного, але, попри те, урочисте для кожного свідомого громадянина. Адже вишиванка, яка завжди була способом популяризації української культури і традицій, після російського вторгнення стала символом нашої незламності та свободи. Тому в цей день у бібліотеку завітали чимало тернополян, внутрішньо переміщених осіб — представників ГО «ВПО України» Тернопільщина, хабу «Нове Життя» та студенти-дизайнери Галицького фахового коледжу імені Я. Чорновола.
З вітальним
словом до учасників заходу звернулась Світлана Анатоліївна Байталюк — директор
департаменту культури та туризму Тернопільської ОВА. Вона привітала учасників творчої зустрічі з Днем
вишиванки, наголосивши, що національний одяг – це не просто культурна традиція,
а наш історичний код, а також подякувала Збройним силам, завдяки яким ми маємо
можливість відзначити цей особливий день.
Валерій Йосипович Бачинський — директор Тернопільської обласної
універсальної наукової бібліотеки, заслужений діяч мистецтв України, наголосив,
що українська вишивка — це перлина народної
культури, візитівка українців та справжній культурний код, що зберігає в собі
традиції наших предків.
Модерувала подію Марія Йосипівна Вайшле – завідувачка відділу
технічної літератури Тернопільської ОУНБ.
Перлиною зустрічі став виступ Вікторії Кривоніс, яка розповіла по своє захоплення борщівською вишивкою. Вікторія Кривоніс — успішна майстриня-вишивальниця, її роботи милують око, а ще вона передає свої вміння іншим під час курсів та майстер-класів з вишивки. Загалом Вікторія Кривоніс володіє 150 видами швів, у неї десятки учнів. Її роботи побували вже на багатьох виставках, а також є у приватних колекціях за кордоном.
Серед шанувальників української автентики особливою популярністю користуються борщівські народні сорочки. Унікальні вишивальні техніки, які передаються від покоління до покоління відтворили сучасні українські вишивальниці, майстрині народних художніх промислів художньої вишивки, представники «Школи борщівської народної сорочки» - Галина Переймибіда, Марія Стухляк, Надія Мороз, Тетяна Яциковська.
Відтак, у головному читальному залі Тернопільської книгозбірні відбулась творча зустріч, присвячена унікальному явищу української вишивки – борщівській сорочці. Кожен зміг поринути в красу вишитих робіт, поспілкуватися з майстринями та отримати позитивні емоції, відновитися, зарядитися енергією людей, які створювали витвори мистецтва. Захід дозволив привернути увагу та розкрити історичне та духовне значення українського національного вишитого одягу для українського народу, який крізь століття та попри всі намагання знищення з боку росії, зберігає в собі код української нації, її традиції, культуру та цінності.
Немає коментарів:
Дописати коментар