Щорічно
третьої неділі травня відзначається дуже смачне свято – Всесвітній день випічки.
19 травня — не просто ще один день у календарі, цей
день є особливим для гастрономічного світу, адже відзначається Всесвітній день
випічки. Свято, присвячене неймовірній різноманітності хлібних виробів,
тістечок, пирогів та інших смаколиків. Хоча хліб та випічка супроводжують
людство протягом багатьох століть, Всесвітній день випічки не має такої давньої
історії. Ідея його створення з’явилася на початку XXI століття з метою
вшанування майстрів своєї справи та популяризації традицій випічки різних
народів світу.
Представникам цієї дивовижної професії вдається робити наше життя трохи солодшим. Вони вносять в нього неперевершену частинку теплоти і затишку, тому цілком заслуговують на своє власне професійне свято. Професія пекаря-кондитера з’явилася в далекому минулому. Ще при дворах вельмож і просто багатих людей працювали майстри, які виготовляли солодощі. Але в IX столітті араби та індуси, оволодівши секретами виготовлення цукру, підняли на нову висоту майстерність роботи з солодощами. Саме вони придумали такі знамениті десерти, як – халва, шербет і рахат-лукум. Причому ці солодощі популярні і сьогодні.
Безумовно і в середні віки, і в наш час пальму першості тримають кондитери з Італії і Франції. Адже саме від італійського «candiere», що означає «зварене в цукрі» і пішла назва професії – кондитер. Існує й інша версія, що слово походить від арабського слова «candi», що означає «солодощі». Варто нагадати, що в Італії навіть існували цілі династії кондитерів, де сімейні рецепти передавалися від батьків до дітей.
Чи випадково так вийшло або ж у цьому спостерігалася якась закономірність, але споконвіку кухар і кондитер були трохи різними професіями, які в свою чергу вимагали своїх, особливих талантів і якостей. Звичайно ж кондитер – це професійний кухар, але його майстерність цілком присвячено створенню десертів, випічки та інших кондитерських виробів. У цьому мистецтві необхідна особлива смакова пам’ять, відмінне відчуття запахів і витончений смак, величезне творча уява і навіть знання в галузі архітектури, скульптури, а так само художнього мистецтва. Кондитер зобов’язаний прекрасно розбиратися не тільки в продуктах, але і в їх поєднаннях, складі, термінах та умовах зберігання.
Не можна не відзначити той факт, що без солодощів, без кондитерських виробів і випічки важко уявити собі будь-яке свято та радісну подію. До дня випічки у читальному залі відділу технічної літератури Тернопільської ОУНБ підготовлено книги та періодичні видання на дану тематику. Тут представлені документи з фонду відділу технічної літератури, які пропонують усім бажаючим цікаві та смачні рецепти виготовлення кондитерських виробів у домашніх умовах. Для пошуку інших видань даної тематики радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.
Бажаємо, щоб у цей день аромат смачної випічки наповнив домівки та серця всіх, хто бере участь у цьому гастрономічному святі!
Немає коментарів:
Дописати коментар