пʼятниця, 12 січня 2024 р.

14 січня – День чарівного одягу для свого улюбленця

 



День вбрання для домашніх тварин щорічно припадає на 14 січня, і його заснувала 2009 року знаменита експертка зі стилю життя домашніх тварин і фахівчиня з поведінки тварин Коллін Пейдж. У людей різні причини вбирати своїх вихованців. Одні роблять це, щоб їхній вихованець не залишився поза увагою, інші - щоб отримати позитивну реакцію в соціальних мережах, треті просто вважають, що їхній улюбленець має милий вигляд, і насолоджуються відчуттям свята, яке створює костюм. Багато власників стикалися з цією необхідністю захистити та зігріти свого улюбленця під час прогулянки. Були часи, коли собачники обходилися старими дитячими светриками, кутаючи у них тваринку. Такий спосіб не виправдовував себе – людський одяг має зовсім іншу конструкцію і не є зручним для собаки. Власники маленьких порід страждали більше, бо навіть одяг для немовлят завеликий для таких порід як Йорк або Той-пудель. Насправді, тенденції одягати собак з`явились задовго до того, як люди взагалі навчились створювати нормальний одяг навіть для себе. Мало хто знає, що перший одяг для собак з'явився ще у 4 столітті до н. е.. Римляни брали собак із собою в бій, а для захисту тварини використовували сталеві лати або накидки з грубої шкіри. За часів королеви Вікторії одяг для собак отримав своє перше поширення. Французи пішли далі. Модний дім «GOYARD» створив цілий каталог вбрання для собак, а згодом у Парижі були відкрито 13 магазинів, в яких можна було це вбрання придбати. Тоді це могли собі дозволити лише заможні верстви населення. Одяг для собак не є примхою багачів, він продиктований забаганками природи. На початку 20-го століття, з розвитком альпінізму, коли з'явилась потреба рятувати людей з-під лавини, виникла і необхідність практичного одягу для собак-рятівників, бо на їхню шерсть налипав сніг і перетворювався на лід, і собака вже не могла продовжувати порятункові операції. На при кінці 1970-років японець Якіо Като створив для свого улюбленця вбрання з маленького шматка тканини, приправивши його своїм дизайнерським талантом. На вулицях песик спричинив справжній фурор і вже у 1981-му році японець серйозно займався одягом для тварин, одягаючи собак світових знаменитостей. На при кінці минулого століття модні дома, такі як Gucci та Louis Vuitton, почали включати одяг для собак до свого асортименту. Своє поширення одяг набуває на початку 2000-х років та стає неймовірним проривом у світі моди. Сьогодні одяг для тварин остаточно закріпився як необхідність для наших улюбленців. Він захищає собаку від бруду, а шерсть від плутання, зігріває у погану погоду, робить прогулянку приємнішою для собаки, а власнику не доводиться купати пса після кожної прогулянки.

В останні десятиліття набирає популярності одяг тварин для краси і такі модні будинки як Gucci, Chanel, Burberry, Versace та багато інших люксових брендів зараз випускають цілі колекції одягу для собак. Найуспішнішим прикладом є колекція Poldo Dog Couture, яку успішно представляють щороку на шоу Moncler Genius. Собаки навіть з'являються разом із моделями на показах. Для знаменитостей, наприклад, це навіть є необхідністю: вийти на червону доріжку одягненим в одному стилі разом зі своїм улюбленим вихованцем, оскільки вихованці стають частиною життя селебріті. Наприклад, Періс Хілтон не втрачає можливості взяти із собою своїх модних вихованців. Але не тільки люксові бренди можуть похвалитися колекціями одягу для собак, також у мас-маркеті можна знайти сукні, комбінезони, футболки для собак та інше приладдя. Cсьогодні їх можна купити як у торгових центрах, так і онлайн магазинах одягу для людей, таких як H&M, Sinsay та інші. Українські дизайнери теж не відстають у цьому питанні, бренд Montmorency, створений Ксенією Вербицькою, пропонує широкий асортимент курток, плащів, комбінезонів, жилетів, штанів, футболок і навіть халатів. Цей бренд був створений Ксенією на знак любові до свого собаки Орфея, саме він надихає її на нові колекції. Найбільшим виробником одягу в Україні є бренд Pet Fashion. Працюючи з 2007 року їхньою місією, є задоволення потреб собак та їх власників. Ще одна торгова марка, яка радує своїм практичним та якісним одягом – це Collar. Зручні та практичні моделі, у найрізноманітніших кольорах, з великою розмірною лінійкою – вже багато років радують власників собак України та за її межами. Колекція цього бренду має і двокольорові моделі, що світяться в темряві. Для стильних і модних вихованців Коллар створив цілі серії з одягу та амуніції в одному дизайні. У Британії випустили найдорожчу річ – накидку вартістю понад 1 мільйон доларів. Її створила Британська фірма VeryFirstTo, вони спеціалізуються на дорогих речах, які призначені для дуже багатих людей. Ця накидка прикрашена діамантами Swarovski в оправі із 24-каратного золота, верхнім золотим покриттям та золотим бантом. Однак варто відзначити, що такий одяг не є необхідністю! Головне пам'ятати, що тварині має бути зручно. Не варто звертати увагу на людей, які не розуміють Вашого піклування, важливо розуміти, що ви хочете найкращого для вашого вихованця і робите все можливе для його комфортного життя.

А більш детальну інформацію по техніку створення одягу для тварин ви зможете знайти у книгах з фонду відділу технічної літератури Тернопільської ОУНБ. Запрошуємо до перегляду.

Немає коментарів:

Дописати коментар