четвер, 29 вересня 2022 р.

День періодики «Періодичні видання — найактуальніше джерело інформації» (28 вересня)

 


Періодика — одне з найбільш оперативних джерел інформації. І чим дальше віддаляє нас час від подій, тим більшу цінність набувають ці видання. Часом важко уявити який багатий і незамінний арсенал думок, поглядів, відомостей вміщують у собі періодичні видання і як багато вони можуть дати читачеві. 28 вересня 2022 року у відділі технічної літератури відбувся День періодики на тему: «Періодичні видання — найактуальніше джерело інформації». Газетна і журнальна інформація настільки органічно влилася в наше життя, що ми її часом не помічаємо, як свіже повітря, яким дихаємо. Користувачі бібліотеки, студенти та викладачі познайомились з останніми досягненнями та розробками в галузях науки, техніки, технологій, організації виробництва і бізнесу. Отримали можливість глибше вивчити профільні дисципліни в навчальних закладах, вдосконалити свої знання у володінні персональним комп’ютером, чи керуванні автомобілем, навчитись рукоділлю, ознайомитися з новими тенденціями моди та дизайну. Періодичні видання підвищеного читацького попиту представлені на постійно діючій книжковій виставці «Нові журнали з техніки та економіки промисловості». Журнали «За кермом», «Радіоаматор», «Винахідник та раціоналізатор», «CHIP NEWS», «Телекомунікаційні та інформаційні технології». Ці, та багато інших цікавих та корисних видань були представлені увазі користувачів. Також студенти Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка ознайомились з новим переліком періодичних видань в алфавітній та тематичній картотеці та на сайті відділу. У цей день читачі відділу, викладачі та студенти Тернопільського національного педагогічного університету переглянули тематичну експозицію «Періодичні видання — найактуальніше джерело інформації», а також  огляд періодичних видань з рукоділля: «Українська вишивка», «Вишиті картини», «Вишиванка», «Вишитий одяг» та ін.

вівторок, 27 вересня 2022 р.

День машинобудівника України

 


Одна з рис технічно розвиненого суспільства, це наявність дієздатної промисловості і галузі машинобудування, здатність виробляти різноманітні машини і прилади, знаряддя виробництва та предмети споживання. Машинобудування України займає одну з ключових позицій в економічному секторі країни, воно має свою власну структуру і поділяється на масу окремих галузей. Це металообробка та важке машинобудування, суднобудування і судноремонт, тракторобудування й автомобілебудування, верстатобудування і приладобудування, авіабудування і авіаремонт, а також залізнична галузь, електротехнічна, сільськогосподарська і звичайно ж ракетобудування та підприємства оборонного комплексу.

В цілому, в структурах і підрозділах машинобудівної галузі України задіяно понад 2800 промислових підприємств і понад 230 організацій, що виконують різноманітні наукові, науково-технічні та дослідницькі роботи. Приблизна кількість працюючих у цій галузі людей - більше 1 млн.

Враховуючи особливу важливість машинобудівної галузі в розвитку і функціонуванні економіки країни, а також її роль у суспільстві, професійне свято машинобудівників «День машинобудівника» у новому українському законодавстві «був додатково закріплений Указом Президента України від 8 вересня 1993 року № 361/93 і щорічно відзначається в четверту неділю вересня. До Дня машинобудівника представляємо вашій увазі книжкову виставку «Машинобудування – базова галузь економіки», яка розкриває питання розвитку галузі, та може бути корисною широкому загалу науковців і зацікавлених шукачів нових джерел знань. Книжкове зібрання відділу містить значний документальний, науково-дослідний та довідковий  матеріал, який приверне увагу науковців, студентів, інженерів.



пʼятниця, 23 вересня 2022 р.

Творчий клуб «Натхнення»: «Вишиванка – генетичний код української нації» (22 вересня)

 


22 вересня відділ технічної літератури Тернопільської ОУНБ провів творчу зустріч з відомою майстринею народних художніх промислів, керівником Громадського об’єднання «Школа Борщівської народної сорочки» Вікторією Кривоніс. Захід відбувся у рамках чергового засідання творчого клубу «Натхнення». Організатори заходу  - відділ технічної літератури Тернопільської ОУНБ за сприянням Тернопільського обласного науково–методичного центру народної творчості.  Українська вишивка — це перлина народної культури, візитівка українців та справжній культурний код, що зберігає в собі традиції наших предків. Чудові орнаменти, старовинні та сучасні крої сорочок, гармонійне поєднання кольорів… Вишиванки — це окраса українського традиційного одягу. Кожен регіон України здавна славиться власними вишитими виробами. Особливе місце серед них займає чудовий, незвичайний одяг – борщівські вишиванки. Цього дня читальний зал перетворився на експозицію найрізноманітніших вишиваних сорочок, серветок та аксесуарів, виконаних у стилі Борщівської вишивки майстринею народних художніх промислів Вікторією Кривоніс. Вона розповіла про історію походження, особливості Борщівської вишиванки, сучасні традиції та особливі узори цієї унікальної вишивки. Традиція вишивати сорочки різнокольоровими нитками та візерунками має багатовікову історію. В основному вишивали дівчата, готуючи собі придане до весілля. Візерунки на вишиванках були прикрасою одягу й несли в собі магічний сенс. Не секрет, що магія завжди була, є і буде частиною культури українського народу. Вишиванка була для наших предків не просто одягом, а свого роду сакральним оберегом, який захищав від бід, хвороб, заздрості та всякого роду негативної енергетики. Розповіді  легенд, приповідок  про вишиванку чергувалися виступами учениць спеціалізованої мистецької школи імені Ігоря Герети, у виконанні яких прозвучали музичні твори Каччині «Аве Марія» та Герасименка «Український танок», викладач Олена Гаврилюк. Своїми враженнями про творчість майстрині поділилась директор департаменту культури та туризму Тернопільської ОДА Байталюк Світлана Анатоліївна.  Гості заходу - учні та вчителі Тернопільського ліцею №21 - спеціалізованої мистецької школи імені Ігоря Герети, загальноосвітньої середньої школи №23, викладачі та студенти Тернопільського фахового коледжу харчових технологій та торгівлі мали змогу переглянути книжкову виставку «Біжать узори в глиб століть на рушниках та вишиванках».

 











четвер, 22 вересня 2022 р.

День інформації «Сучасні тенденції розвитку готельно-ресторанного господарства в Україні» (21 вересня)

 


В сучасних умовах туристична галузь є невід’ємною частиною індустрії гостинності. Процеси глобалізації значною мірою впливають на розвиток цієї сфери діяльності. Проте це неможливо без одночасного розвитку готельно-ресторанного бізнесу як частини індустрії гостинності. На ринку цих послуг постійно відбуваються зміни. Це пояснюється тим, що готельно-ресторанний бізнес – дуже специфічна сфера діяльності, частина індустрії гостинності, яка повністю залежить від вражень споживачів. При цьому враження залежать не тільки від якості надання послуг, але й від місцезнаходження суб’єкта, від політико-економічного стану цього регіону країни. Тому головною метою діяльності українських підприємств готельного та ресторанного господарства сьогодні має бути бездоганне обслуговування, що перевершує очікування споживачів. 21 вересня 2022 року у читальному залі відділу технічної літератури Тернопільської ОУНБ у рамках Декади відкритих дверей відбувся День інформації на тему «Сучасні тенденції розвитку готельно-ресторанного господарства в Україні». У цей день читачі відділу, студенти та викладачі Західноукраїнського національного університету переглянули тематичну експозицію «Сучасні тенденції розвитку готельно-ресторанного господарства в Україні», де були представлені документи з готельно-ресторанного господарства, а також переглянули презентацію-огляд літератури «Особливості розвитку готельно-ресторанної справи в Україні».








понеділок, 19 вересня 2022 р.

День періодики «Періодичні видання — найактуальніше джерело інформації» (28 вересня)

 


Періодика — одне з найбільш оперативних джерел інформації. І чим дальше віддаляє нас час від подій, тим більшу цінність набувають ці видання. Часом важко уявити який багатий і незамінний арсенал думок, поглядів, відомостей вміщують у собі періодичні видання і як багато вони можуть дати читачеві. Газетна і журнальна інформація настільки органічно влилася в наше життя, що ми її часом не помічаємо, як свіже повітря, яким дихаємо. Якщо хочете дізнатись про останні досягнення та розробки в галузях науки, техніки, технологій, організації виробництва і бізнесу, глибше вивчити профільні дисципліни в навчальних закладах, вдосконалити свої знання у володінні персональним комп’ютером, чи керуванні автомобілем, навчитись рукоділлю, ознайомитися з новими тенденціями моди та дизайну — читайте журнали та газети які надходять до відділу технічної літератури Тернопільської ОУНБ. Періодичні видання підвищеного читацького попиту представлені на постійно діючій книжковій виставці «Нові журнали з техніки та економіки промисловості». Журнали «За кермом», «Радіоаматор», «Винахідник та раціоналізатор», «CHIP NEWS», «Телекомунікаційні та інформаційні технології» — ці, та багато інших цікавих та корисних видань вам запропонують у відділі технічної літератури під час проведення Дня періодики на тему: «Періодичні видання — найактуальніше джерело інформації» який відбудеться 28 вересня 2022 року. Також ви зможете ознайомитись з новим переліком періодичних видань в алфавітній та тематичній картотеці або на сайті відділу. Читайте та насолоджуйтесь улюбленими виданнями.

В програмі:

Тематична експозиція на тему «Періодичні видання — найактуальніше джерело інформації»;

Огляд періодичних видань з рукоділля: «Українська вишивка», «Вишиті картини», «Вишиванка», «Вишитий одяг» та ін.

пʼятниця, 16 вересня 2022 р.

Винахідники і науковці: разом до Перемоги (до Дня винахідника і раціоналізатора)

 

В умовах повномасштабної війни вкрай важливим для нашої держави та її оборони є створення новітніх технічних засобів, що напряму або опосередковано можуть бути використані на фронті та допомагати в цивільному житті. Наукова еліта України об'єднавшись у своїй роботі, здатна допомогти ЗСУ в найскорішому подоланні ворога та пришвидшити відновлення економіки нашої держави. День винахідника та раціоналізатора — одне з найкорисніших свят, адже саме його винуватці з року в рік роблять наше життя простішим та комфортнішим. Від колеса до літака, від фотоапарата до кінокамери, від радіо до 4G… та навіть штопор, яким сьогодні є привід відкоркувати пляшку — все це свого часу хтось придумав! Завдяки винахідникам та раціоналізаторам ми вирушили до космосу та у морські глибини. В Україні винахідницьку та раціоналізаторську діяльність регулює Укрпатент. На сьогодні він зареєстрував близько 100000 патентів на винаходи, а також близько 10000 — на корисні моделі. Є серед них й інноваційні досягнення світового рівня: літаки з сімейства «Анів», ядерні технології Адаменко, технологія стимулювання росту рослин в сільському господарстві Пономаренко, медичні винаходи — спосіб боротьби з раком Завірюхи та лікування судин людини неоперабельним методом Бурого. Сьогодні розвиток науки досягнув небачених висот. Людина створила літальний транспорт, побувала у космосі, може спостерігати різні події, які відбуваються в іншому кінці світу біля екрана телевізора чи монітора, та безліч інших інноваційних винаходів, котрі сьогодні кожен житель планети сприймає як належне. Та мало кому відомо, що вагомий внесок у становлення сучасної цивілізації зробили вчені, котрі були народжені на українській землі. Саме в Україні придумали перший вертоліт, трамвай, штучний супутник Землі, рентгенівський знімок, гіпсову пов’язку та багато інших корисних речей, без яких зараз не може обійтися ціла планета. До Дня винахідника і раціоналізатора пропонуємо згадати імена деяких наших співвітчизників, які своєю подвижницькою діяльністю прославили рідну країну, представили її на міжнародному рівні як батьківщину людей з надзвичайно потужним інтелектуальним потенціалом. Це лише декілька видатних українців, які зробили неоціненний внесок у світову науку. Та їх ще десятки, сотні, тисячі…Незаперечним фактом є те, що українська земля – батьківщина плеяди геніальних винахідників. До Дня винахідника і раціоналізатора представляємо вашій увазі книжкову виставку «Роль та місце винахідництва в інноваційному розвитку України». Серед представленої літератури книги та публікації з періодичних видань, які розповідають про наших співвітчизників – великих новаторів, винахідників, імена яких відомі не тільки в Україні, але і всьому світу. Видання, що розповідають про інноваційні ідеї та винаходи, які сприяють економічному розвитку і наближають нашу перемогу. Запрошуємо до перегляду.

 

 



середа, 14 вересня 2022 р.

День інформації «Сучасні тенденції розвитку готельно-ресторанного господарства в Україні» (21 вересня)

 


В сучасних умовах туристична галузь є невід’ємною частиною індустрії гостинності. Процеси глобалізації значною мірою впливають на розвиток цієї сфери діяльності. Проте це неможливо без одночасного розвитку готельно-ресторанного бізнесу як частини індустрії гостинності. На ринку готельно-ресторанних послуг постійно відбуваються зміни. Це пояснюється тим, що готельно-ресторанний бізнес – дуже специфічна сфера діяльності, частина індустрії гостинності, яка повністю залежить від вражень споживачів. При цьому враження залежать не тільки від якості надання послуг, але й від місцезнаходження суб’єкта, від політико-економічного стану цього регіону країни.

Тому, головною метою діяльності українських підриємств готельного та ресторанного господарства сьогодні має бути бездоганне обслуговування, що перевершує очікування споживачів. 21 вересня 2022 року у читальному залі відділу технічної літератури Тернопільської ОУНБ у рамках Декади відкритих дверей відбудеться День інформації на тему «Сучасні тенденції розвитку готельно-ресторанного господарства в Україні». У відділі технічної літератури є чимало цікавої літератури з різних галузей технічних наук, зокрема з готельно-ресторанного господарства. Пропонуємо ряд книжок для ознайомлення які, сподіваємось, будуть цікавими і корисними для Вас, шановні користувачі студенти, спеціалісти та підприємці у сфері готельного та ресторанного господарства.

В програмі:

Тематична експозиція «Сучасні тенденції розвитку готельно-ресторанного господарства в Україні»;

Презентація-огляд літератури «Особливості розвитку готельно-ресторанної справи в Україні».

 

 


 

вівторок, 13 вересня 2022 р.

Творчий клуб «Натхнення»: «Вишиванка — генетичний код української нації»

 


22 вересня о 13.00 у рамках занять клубу «Натхнення» відбудеться творча зустріч на тему «Вишиванка — генетичний код української нації», яку проведе керівник Громадського об'єднання «Школа Борщівської народної сорочки» Вікторія Кривоніс.

Організатори заходу – відділ технічної літератури Тернопільської ОУНБ і Тернопільський обласний методичний центр народної творчості.

понеділок, 12 вересня 2022 р.

13 вересня — День програміста


 Серед безлічі професійних свят не забуваймо і про День програміста. Кожен 256-й день року світ відзначає неофіційне, але від цього не менш професійне свято - День програміста. Число 256 обрано зовсім не випадково і має безпосереднє відношення до програмування. Якраз таку кількість чисел можна виразити за допомогою одного байта. І завдяки цій числовий прив'язці День програмування - свято «плаваюче». У високосні роки воно припадає на 12 вересня, в інші - на 13 вересня. До слова, програмування давно вважається чимось, що скидається на мистецтво, особлива форма якого допомагає талантам при розробці унікального програмного забезпечення поєднувати його елементи з інженерією та математикою. Програміст — одна з найзатребуваніших і найбільш оплачуваних професій не тільки в Україні, а й по всьому світу. Та окрім високої зарплати, IT-фахівці часто-густо отримують “у подарунок” проблеми зі здоров’ям. Здебільшого скаржаться на зір, болі у спині та шиї. Зауважимо, що з домашньою технікою програміст вам навряд чи допоможе. Людина, яка роками вивчала складні мови програмування, не завжди знається на тому, як полагодити принтер чи побутову техніку. Водночас наші IT-спеціалісти високо затребувані у європейських країнах уже багато років. Також вони мають хороші результати в Америці та Азії. Неможливо уявити сучасний світ без програмного забезпечення. Усе, з чим ми стикаємося за комп’ютером, є результатом праці програмістів. Кожен електронний пристрій — від Wi-Fi-роутера до телефона — проходить через їхні руки. IT-сфера — чи не єдина, на зростанні якої не позначилась пандемія COVID-19. Зараз найбільше зареєстрованих IT-спеціалістів проживають у Києві та Київській області. Далі йдуть Харківська, Львівська та Одеська області. Чимало IT компаній працює в Тернополі. Цікаво, що цифрова трансформація в Україні стала державною програмою. Втім, багато програмістів після повномасштабного вторгнення Росії в Україну виконують не тільки робочі завдання, а й шукають способи використати технології, щоб чинити опір та протидіяти пропаганді РФ. Наприклад, на початку війни міністр цифрової інформації закликав цивільних громадян, які знаються на цифрових технологіях, приєднатися до ІТ-армії країни. На це прохання багато українців відгукнулися у Telegram. В одному з каналів месенджера українці почали розміщувати завдання і заохочували учасників каналу поширювати DDoS-атаки на російські сайти.

Вашими помічниками  з питань програмування стануть книжки:


Васильєв О. Програмування на С++ в прикладах і задачах: Навч. посібник / О. Васильєв. — Київ: Видавництво Ліра-К, 2020. — 382 с.

Просимо звернути увагу на це унікальне видання, оскільки це найперша якісна книга по програмуванню на С++ видана на українській мові. Книга присвячена мові програмування С++. Це мова професійного програмування, яка знаходить широке застосування при розв’язанні самих різноманітних задач, від фінансових розрахунків до моделювання складних систем і космічних розробок. Для більшості програмістів шлях до професії починається саме з вивчення мови С++. Книга складається із тематично підібраних прикладів і задач, котрі перекривають всі основні розділи та питання, важливі при вивченні мови програмування С++. Матеріал подається в простій формі, адаптованій для вивчення мови програмування в найкоротші терміни. Представлена велика кількість оригінальних програм, які в повній мірі розкривають красу та потужність мови С++. Книга буде корисною для студентів, викладачів, інженерів, науковців та всіх, хто вивчає мову програмування С++ самостійно.



«Мистецтво програмування» – фундаментальна монографія, яку написав -  Дональд Ервін Кнут американський вчений, програміст, викладач, присвячена розгляду та аналізу найважливіших алгоритмів, що застосовуються в інформатиці. У 1999 році книгу було визнано однією з дванадцяти найкращих фізико-математичних монографій століття. Написання цієї книги було розпочато автором у 1962 році. Спочатку планувалося випустити її одним томом, але обсяг матеріалу виявився настільки великим, що кількість томів було збільшено до семи. Час необхідний на повне завершення монографії, сам письменник оцінив у 20 років безперервної щоденної роботи. Кнут вважав «Мистецтво програмування» основним проектом свого життя. Головною рисою монографії, що вигідно відрізняє її від інших книг, присвячених програмуванню є надзвичайно висока планка якості матеріалу, а також глибина аналізу розглянутих питань. Завдяки цьому вона стала справжнім бестселером  і настільною книгою кожного професійного програміста. Книга ввійшла до списку 12 найкращих фізико -– математичних монографій.  

 


Маттес Ерік Пришвидшений курс Python / Практичний проєктно-орієнтований вступ до програмування / Ерік Маттес; перекл. З англ. Ольги Бєлової. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2021. — 600 с.  

У цій книжці ви розглянете фундаментальні поняття програмування — змінні, списки, класи, цикли та інші, — й навчитеся писати чистий код за допомогою вправ до кожної теми. Ви також дізнаєтеся, як зробити програми інтерактивними та як безпечно тестувати код. А ще ознайомитеся із трьома чималими проєктами, у яких зможете застосувати нові знання на практиці: «Космічні прибульці», гра на кшталт старих аркад; візуалізації даних з використанням спеціальних бібліотек Python; простий вебзастосунок, який можна вивантажити в мережу. Якщо ви справді хочете зрозуміти програмування, то «Пришвидшений курс Python» допоможе вам швидко перейти до реальних програм.




середа, 7 вересня 2022 р.

Міжнародний день краси

 


"Краса врятує світ!" - сказав класик. І цим твердження багато хто не погоджується, проте, людство завжди тягнулося до краси та естетики. Тому починаючи з 1995 року за ініціативою Міжнародного комітету естетики й косметології СІДЕСКО  9 вересня у світі відзначається Міжнародний день краси. Цього дня у світі шанують все, що приносить естетичне і моральне задоволення. Тому в багатьох містах і країнах саме 9 вересня повсюдно проводяться конкурси краси. Згадаємо, коли відбулися перші конкурси краси. Перший міжнародний конкурс краси відбувся ще в далекому 1888 році в Бельгії. До речі, він проходив саме у вересні, можливо тому і дата святкування така. А перший міжнародний конкурс "Міс Світу" відбувся у 1951 році в Лондоні. Звичайно, в цей день журі обирають переможницю не тільки завдяки її красі, так само в цей день найкрасивіші дівчата показують свої таланти й відповідають на різні питання. До речі, саме в цей день своє професійне свято відзначають і пластичні хірурги, косметологи, виробники косметики, і працівники модельного бізнесу. Адже без усього цього, у наш час, досить складно уявити саме поняття "краси". Ніхто не заборонить нам насолоджуватись принадами цього світу, особливо мінливою красою природи. Авжеж найціннішою є природна краса, і не тільки довкола нас, а й у кожній людині. Красою може бути не лише молодість, а й розумна та зріла старість, навіть зів’яла квітка, яка наступного року розцвіте знову. Сила і мудрість краси у тому, що вона надихає митців на нові сюжети й полотна, несе позитивну та гармонійну силу, а також світлі емоції. А в тому, щоб залишатись красивими та здоровими 24 години на добу вам допоможуть документи з фондів читального залу відділу технічної літератури Тернопільської ОУНБ. Сьогодні спеціально для представниць прекрасної статі , та всі тих хто цікавиться перукарським мистецтвом ми пропонуємо книги та періодичні видання на тему актуальних модних тенденцій, догляду за тілом та новинок косметичних засобів.
Читайте та залишайтесь красивими й здоровими!

 


Катажина Туск, Твій стиль; пер. з пол. С. Савки ; фото К. Туск, М. Костшак. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. — 236.

Книжку відомої польської модної блогерки Катажини Туск переклало і видало українське видавництво “Старий Лев. Катажина Туск є досить популярною блогеркою, моделлю та фотографом. Найбільш знаним є її блог “Make Life Easier”, який вона почала вести ще у 2011 році, а вже у 2013 почав бити рекорди популярності. У книзі “Твій стиль” авторка говорить перш за все про основи стилю, а саме базовий гардероб. Вона не лише перелічує елементи гардеробу, але детально описує, чому саме така річ певного кольору повинна бути “базовою”. Крім того, видання проілюстроване фотографіями, де Катажина виступає в ролі моделі. Важливі риса її стилю – простота, естетика і елегантність. “Чому нема що вдягнути, якщо шафа тріщить по швах? Як добирати одяг, щоб не перетворитися на рабиню модних трендів, які часто змінюються? Як завжди мати неперевершений вигляд і витрачати на свій гардероб мінімум часу? На всі ці запитання та багато інших відповідає знаний експерт у світі гарного одягу та добрих манер, модна польська блогерка Катажина Туск”, – рекламує книгу видання. Книжку відомої польської модної блогерки Катажини Туск переклало і видало українське видавництво “Старий Лев”.

 




Маша Ворслав, Адель Міфтахова, Нормально про косметику. — Київ, 2019. — 368 с.

Авторки книги: Маша Ворслав – візажист, б’юті-редактор, Адель Міфтахова – б’юті-блогер, яка пише про косметику. «Нормально про косметику» - книга для тих, хто прагне навчитись доглядати за шкірою та вміти розбиратись у косметичних засобах. Перша частина книги присвячена косметиці для догляду, друга – декоративній косметиці та макіяжу. Перш ніж підбирати догляд за шкірою, варто дізнатися, що саме їй потрібно. Для цього необхідно враховувати такі фактори, як тип шкіри, спосіб життя, клімат, гормональний фон тощо. Обрати конкретні засоби можна після того, як ви визначилися із задачами, які хочете вирішити за допомогою косметики. Авторки книги зрозумілою мовою, аргументовано розповідають про те, як обрати косметику, які її види існують, як правильно користуватись декоративною косметикою та робити макіяж тощо. пояснюють все чітко та доступно. Косметика допомагає підкреслити красу, створити неповторний образ. Мільйони людей користуються нею, але не всі знають, як правильно її обирати та вживати, аби не нашкодити організму та гаманцю. Книга фахівців із питань макіяжу та догляду дає читачам багато корисної інформації про косметику. Видання складається із двох частин: косметика для догляду та декоративна. Авторки розповідають про те, як обрати косметику, враховуючи тип шкіри, які засоби дійсно працюють та як правильно ними користуватися. Тут немає порад «як стати красивою», натомість є дійсно корисна важлива інформація.

Запрошуємо до перегляду.

 

 

пʼятниця, 2 вересня 2022 р.

Всесвітній день хмарочосів

 



Третього вересня всесвітнє співтовариство відзначає день хмарочосів. Відповідно до європейських стандартів, які також діють і в Україні, будівлі висотою від 25 поверхів прийнято називати висотками. Столиця України – Київ – посіла перше місце серед європейських міст у рейтингу SkyscraperPage (він вважає хмарочосами будівлі висотою вище 12 поверхів) через найбільшу кількість висоток. Тут за цими даними на сьогоднішній день споруджено близько 1200 будівель заввишки понад 35 метрів. На сьогодні столиця не відмовилася від зведення висотних будівель. Так, наприклад, серед новобудов Києва, які можуть похвалитися "позамежною" висотою, можна відзначити ще 31-поверховий ЖК Taryan Towers, що будується у Печерському районі. Найвищим хмарочосом України є двосекційний житловий комплекс у Києві "БЦ Carnegie Center + Tower" 2012 року на Кловському узвозі. Він складається з 47-поверхового житлового комплексу та 18-поверхового офісного центру, що сполучаються 8-поверховим "переходом" і має 186 метрів заввишки. Другим заввишки в Україні багатофункціональний комплекс бізнес-класу "Gulliver". Він будувався 10 років — з 2003 по 2013-й. Його висота складає 141,8 метрів. Будівля складається з двох блоків: 35-поверхового бізнес-центру та 16-поверхового розважального комплексу.

Найвищою будівлею у світі є хмарочос Бурдж-Халіфа, знаходиться у Дубаї, ОАЕ. Його урочисте відкриття відбулося 4 січня 2010 року. Реалізація проєкту обійшлася у 1,5 млрд доларів. У День Незалежності України його підсвітили у кольори українського прапора. Найменший хмарочос в світі розташовується у місті Вічіта-Фолс, штаті Техас (США) на розі вулиць Сьомої і ЛаСалля. З'явився він завдяки будівельній афері інженера Дж. Д. МакМаона. Він знайшов інвесторів під будівництво хмарочоса висотою 480 футів (або 146 метрів). Однак замовники не помітили, що в контракті висота вказана не в футах, а в дюймах. В результаті вийшла чотириповерхова будівля висотою у 12 метрів.

Більше цікавої інформації про висотні будівлі України та світу ви зможете дізнатися у читальному залі відділу технічної літератури Тернопільської ОУНБ, де розгорнута книжкова виставка на тему «Будівельний досвід людства: синтез тимчасового і вічного», на якій представлена велика кількість наукової, науково-виробничої та науково-популярної літератури, підручників та навчальних посібників, періодичних видань з цієї тематики.  Кожен знайде у нас для себе цікаву інформацію, адже немає межі досконалості.