четвер, 21 березня 2024 р.

Година Землі: вимкніть світло на одну годину!

 


Година Землі – це міжнародна акція, ініційована Всесвітнім фондом природи WWF, під час якої люди, організації та комерційні установи на одну годину вимикають зайве освітлення й електроприлади як символ їх єднання і прихильність до збереження планети.

Вперше Година Землі була організована Всесвітнім фондом природи Австралії та виданням The Sydney Morning Herald у 2007 році. Вона стартувала у Сіднеї. Тоді рівно на годину погасли вогні у понад 2 млн будинків і підприємств як демонстрація своєї позиції щодо зміни клімату. У 2024 році Година Землі відзначається 30 березня.

Захід спрямовано насамперед на те, щоб привернути увагу до екологічних проблем Землі (наслідків зміни клімату, згубної людської діяльності тощо), змусити людей задуматися і зупинити деградацію природного середовища планети. Через швидкий ріст населення та водночас низьку екологічну культуру зростає забруднення й знищення природних екосистем. Вже назавжди зниклими вважаються чимало видів тварин та рослин, а природні копалини людством використано на третину. На сьогодні рівень вуглекислого газу в земній атмосфері значно перевищує показники 50-річної давнини. Причиною стало інтенсивне спалювання нафти, газу та вугілля, а також зміни в землекористуванні, такі як постійна вирубка лісів. Як наслідок ми маємо глобальне потепління та небезпечні кліматичні зміни.

За час повномасштабного вторгнення росії в Україну активісти Центру екологічних ініціатив “Екодія” нарахували тисячі злочинів проти довкілля, які вчинили війська РФ. Вони руйнують нафтобази, бомблять підприємства і заводи, випалюють ліси, розстрілюють атомні енергоблоки. Згідно із Женевською конвенцією це є частиною воєнних злочинів. До прямих впливів належать вибухи, які руйнують екосистему. Ба більше, пряме потрапляння снарядів та забруднення обгорілою військовою технікою повністю руйнує екосистему. Усі набої, які розриваються, горіння неметалевих деталей військової техніки забруднюють ґрунти та воду важкими металами і токсичними елементами. Не говорячи вже про тони металобрухту, які розкидані по лісопосадках. Усім би хотілося жити у світі, де немає потреби ні у ядерній бомбі, ні у марнуванні ресурсів на виготовлення зброї. 

Відділ технічної літератури Тернопільської ОУНБ пропонує вашій увазі, шановні користувачі, книжкову виставку «Екологічне обличчя світу». В експозиції: монографії, матеріали міжнародних  науково-практичних конференцій, збірники наукових праць, навчальні посібники, підручники, періодичні видання, нормативно-технічні матеріали. Ласкаво просимо до бібліотеки!

Наразі в Годині Землі щорічно беруть участь 190 країн, і ця акція стала наймасовішим екологічним рухом в світі. Щороку все більше людей та підприємств приєднуються до заходу, символічно віддаючи свій голос за підвищення енергоефективності та розумне споживання ресурсів. Україна приєдналася до всесвітньої кампанії у 2009 році, тоді до неї долучилися більше 50 міст та містечок, у тому числі Київ, Одеса, Львів, Харків, Полтава, Кривий Ріг та інші.

Немає коментарів:

Дописати коментар