четвер, 28 травня 2015 р.

Збережемо світ, в якому живемо

«Земля — наш спільний дім» — під такою назвою у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці 4 червня 2015 року відбудеться інформаційна година присвячена Всесвітньому дню охорони навколишнього середовища,  який щороку 5 червня  відзначається всією світовою громадськістю.
Цей день був проголошений 15 грудня 1972 р. Генеральною Асамблеєю ООН, і проводиться з метою поглиблення суспільного усвідомлення необхідності зберігати і покращувати довкілля. Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. На конференції були присутні уповноважені представники 113 держав світу. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища. «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами» — так було поставлене питання в цьому зверненні.
Охорона навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів є невід’ємною частиною суспільного розвитку української держави, адже природні ресурси є основою життєдіяльності населення та економіки країни, тому забезпечення їх збереження, відтворення та невиснажливого використання є однією з основних передумов сталого соціально-економічного розвитку країни. Всесвітній день охорони навколишнього середовища відзначається по-різному, можливо, хтось прибере сміття в своєму дворі, а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі. Але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних систем. З цією метою працівники відділу технічної літератури Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки підготували книжково-ілюстративну виставку «Чистий світ навколо нас це для нас».  Тож запрошуємо всіх бажаючих до цікавого та змістовного перегляду. На виставці представлені видання які познайомлять всіх бажаючих з екологічними правовідносинами, екологічною культурою, екологічно чистими технологіями, проблемами забруднення і захисту навколишнього середовища тощо. Сьогодні  стає очевидним, що кожна людина є одночасно причиною та жертвою глобальної екологічної кризи. Усі ми живемо у спільному домі, на планеті Земля, і кожен із нас впливає на його стан своїм повсякденним життям. Будь-який наш вчинок проти природи за принципом бумеранга повертається до нас самих чи наших дітей та ближніх, завдаючи шкоди здоров’ю та підриваючи матеріальний добробут. Нам здається, що ми господарі природи. Насправді, ми лише гості в цьому прекрасному Домі на ім’я Земля.
                                             

Марія Вайшле, завідувачка відділу 
технічної літератури Тернопільської ОУНБ

Немає коментарів:

Дописати коментар