пʼятниця, 19 квітня 2019 р.

Святкуємо День книги та авторського права


Своїм святом День книги по праву вважають автори, видавці, вчителі, бібліотекарі й усі, хто причетний до книжкової справи. Його відзначають у 190 країнах світу. Вперше відсвяткували у 1996 р. в Каталонії (Іспанія), де уже понад 80 років існує традиція дарувати в день святого Георгія троянди і книжки тим, кого любиш.
Троянди символізують кров, пролиту Георгієм у битві з драконом, а книги нагадують про дату 23 квітня. Адже саме цього дня померли Сервантес, Шекспір, Інка Гарсіласо де ла Вега, Михайло Коцюбинський, народилися Моріс Дрюон, Володимир Набоков, Андрій Курков, Григорій Тютюнник. Тож цілком природно, що Генеральна конференція ЮНЕСКО, яка проходила у Парижі в 1995 році, вирішила віддати в цей день данину уваги й шани книжкам і авторам, закликаючи молодь знаходити задоволення в читанні, поважати безцінний вклад тих, хто своєю творчістю сприяє соціальному і культурному розвитку, і заснувала Всесвітній день книги й авторського права. На батьківщині Сервантеса цю дату святкують конкурсом – безперервним читанням "Дон Кіхота". Читці змінюють один одного протягом 48 годин.
23 квітня у читальному залі відділу технічної літератури Тернопільської ОУНБ відбудеться відкриття книжкової виставки «Відновлювана енергетика в Україні – це реальність», присвяченої Всесвітньому дню книги та авторського права, яке було запроваджене відповідним рішенням ЮНЕСКО ще у 1995 році. «Велика користь буває людині од учення книжного… бо у книгах незмірна глибина». Ці слова із стародавнього Літопису Руського у рік 1037, що упродовж тисячоліть символізують мудрість книги можуть бути епіграфом до програми книжкового свята. Відвідувачі будуть мати змогу ознайомитись з історією виникнення біоенергетичних технологій в Україні, їх вплив на розвиток енергетики у світі. Особливий інтерес можуть викликати нові видання , що здійснюють огляд причин, які стимулюють виробництво та використання біопалива, надають відомості про різні види сировини. Не менш цікавими за змістом і поліграфічно привабливими можуть стати періодичні видання відповідного спрямування, монографії та навчальні посібники.
Запрошуємо читачів нашого блогу та всіх небайдужих до книги людей стати гостями нашого свята.
Завершити хочемо словами Стефана Цвейга: "Книга є альфа й омега будь-яких знань, початок початків кожної науки". 
                                                                                Людмила Шатарська, головний бібліотекар
                                                                               відділу технічної літератури

Немає коментарів:

Дописати коментар