пʼятницю, 19 серпня 2022 р.

19 серпня — Всесвітній день фотографії

 


19 серпня фотографи і аматори, професіонали і цінителі цього мистецтва з усього світу відзначають Всесвітній день фотографії (World Photography Day). Як відомо, Всесвітній день фотографії був заснований у 2009 році за ініціативою популярного австралійського фотографа на ім'я Корске Ара. Так, 19 серпня 1839 року широкій громадськості було продемонстровано унікальний метод отримання відбитка фотографії – дагеротипа. Цей винахід належить Луї Жаку Манде Дагеру, у якого патент викупив уряд Франція і пізніше «подарував світові» його винахід. Варто зазначити, що винахід Дагера став першим кроком на шляху до фотографії як загальнодоступної «технології».

У 1861 році Джеймс Максвелл зумів відтворити кольорове фото, а винахід у 1981 році компанією «Sony» цифрової камери, дозволив робити цифрові фотографії і відмовитися від традиційної фотоплівки (хоча багато професійних фотографів і зараз віддають перевагу їй в своїй роботі). На сьогоднішній день будь-яка людина без праці може самостійно робити фотознімки. І, звичайно ж, особливе місце фотографія займає в житті тих, хто обрав це заняття своєю професією, адже їх робота по праву називається мистецтвом. В цей день всіх фотографів вітають з професійним святом. Всесвітній день фотографії – це свято всіх, хто любить фотографувати і фотографуватися, а значить подія незабутня і позитивна. Так що у цей день можна сміливо брати в руки техніку і робити круті кадри!

Долучайтеся до заворожуючого світу фотографії і залучайте до нього своїх друзів і близьких. Варто відзначити, що в цей день традиційно люди відвідують фотовиставки, які до цього свята нерідко влаштовуються різними знаменитими фотографами або фотостудіями. Крім того, майже в усіх країнах світу до Всесвітнього дня фотографії приурочено проведення майстер-класів від професійних фотографів, різних семінарів і цікавих флешмобів.

Бібліотекарі відділу технічної літератури ТОУНБ підготували тематичну підбірку на тему: «Фотографія - мистецтво однієї миті». Запрошуємо до перегляду.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар