пʼятниця, 19 квітня 2024 р.

Творчий клуб «Натхнення»: «Різноманіття українських писанок: відтворення традицій»

 


18 квітня 2024 року у читальному залі  Тернопільської ОУНБ відбулося чергове засідання творчого клубу «Натхнення» під назвою «Різноманіття українських писанок: відтворення традицій». Темою зустрічі стало проведення майстер-класу з писанкарства. Писанки несуть в собі позитивну енергетику та чудовий настрій.  Кожна рукотворна річ унікальна і неповторна. Християнство, яке прийшло в Україну з візантійським хрещенням у 988 році, закріпило писанку у великодніх святкуваннях. Історія писанки сягає сивої давнини і пов’язана з ритуалом весняного відродження життя на землі. Наші предки вірили, що символи писанки мають магічні властивості — захищають людей від лиха, приносять добро, щастя, радість та достаток в оселю.Директор бібліотеки Валерій Бачинський з великою повагою звернувся до учасників заходу про роль бібліотеки в сучасному суспільстві. На засіданні були присутні працівники Тернопільського обласного методичного центру народної творчості - провідний методист образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв, заслужений майстер народної творчості України Іван Кузишин та завідувач відділу культурно-мистецьких заходів Назар Коханівський. Майстер народних художніх промислів Ярослав Осадца розповів присутнім про свій творчий шлях та провів провів майстер–клас з розписування писанки.

 Учасниками нашого заходу були внутрішньо переміщені особи — представники ГО «ВПО України» Тернопільщина, наші чарівні тернополянки та учні і завідувачка бібліотеки Тернопільської загальноосвітньої школи №23.
Також ми вдячні Тернопільському обласному художньому музею і, особливо, директору Григорію Шергею за представлену нам чудову колекцію картин:  Юрій Чумак «У Великодню ніч», Михайло Голютяк «Писанкарка», Олекса Шатківський «Лілія» та панно з писанками.Присутні також мали змогу переглянути книги й  періодичні видання, що були представлені на книжковій виставці «Магія великодньої писанки». Ми завжди раді користувачам та гостям нашої бібліотеки! Ласкаво просимо на засідання клубу «Натхнення»!Немає коментарів:

Дописати коментар