пʼятниця, 19 червня 2020 р.

Кухні народів світуКожному з нас знайомий вислів: «Скільки народів— стільки й традицій». Це справедливо  і для кулінарії. Кухня кожного окремого народу світу – це наче окреме кулінарне королівство , яке надзвичайно цікаво досліджувати. Кожен народ земної кулі має власні традиції, власну історію і власні особливості національної кулінарії.
Гастрономічні звички і пристрасті кожного народу складалися протягом багатьох століть. Поступово створювалися національні кухні. які є невід’ємною частиною будь-якої національної культури. Національна кухня є своєрідним оплотом тих багатовікових традицій, які є цінним для кожного, які зберігали й тримали в секреті з метою передавання їх з покоління  в покоління. В основі кожної національної кухні лежать два найголовніші фактори: набір необхідних продуктів та способи їх приготування.
Пропонуємо віртуальну виставку «Кухні народів світу». Запропоновані книжки допоможуть ознайомитись з кухнями різних народів і з часом досягти досконалості у приготуванні різноманітних страв.

Канеко, Е. Готуємо по-японськи. Рецепти автентичних страв на кожен день / Емі Канеко; пер. з англ. Н. Лавської.— К. : КМ-Букс, 2018.168 с. – іл.
Поціновувачів східної кухні щороку стає більше. Проте щоб насолодитися оригінальною їжею, зокрема стравами японської кухні, вам не обов’язково відвідувати ресторани. Маючи під рукою цю книгу, ви швидко навчитеся готувати автентичні страви країни, де сходить сонце. І вони по-справжньому урізноманітнять ваше повсякденне та святкове меню.

 Лебовіц, Д. Солодке життя в Парижі/ Девід Лебовіц; пер. з англ. О. Голуб. — Х. : Віват, 2019. —320 с. : іл. (Серія «Дозвілля»).
У своїй книжці Девід Лебовиц доводить, що Франція — це справді інший світ, де  своєрідним є все від правил поведінки до особливостей національної кухні. Пориньте в дивовижну атмосферу Парижа, приготувавши страву принаймі за одним із понад п’ятдесяти оригінальних рецептів відомого кухаря: курка в шоколадному моле, смажена свинина під поливкою з коричневого цукру і бурбону, карамельний соус із солоним маслом, клафуті зі сливами й малиною, суфле з промаж-блан, печиво мадлен у лимонній глазурі і багато інших. Книжка подарує вам навпрочуд цікавий погляд на місто вогнів, сиру та шоколаду. Відчуйте смак справжніх французьких делікатесів і аромат паризького життя!
 
 Петі, Едгар Бограч та інші страви від бетяра / Едгар Петі — Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2019. — 80 с.
Це щось особливе… Це те, чого ви точно, ніколи не куштували… І навіть не чули! Екзотичні витребеньки? Заморські смаколики? Та де там. Це все частина сучасної угорської кухні. Ті традиційні та оригінальні рецепти, яких ви не знайдете на сторінках популярних книжок. Водночас ці страви здатні вразити, приголомшити та здивувати навіть найвибагливішого споживача. Ці страви — для родинного коло, але з ресторанним шиком. Делікатеси з химерними назвами та фантастичні на смак.

 Саніна, І. Л. Східні солодощі / І. Л. Саніна —Х.: Аргумент Принт, 2014. —72 с. — (Смак країни).
Казковий та овіяний легендами світ Сходу завжди приваблює своїми секретами  і таємницями. Одним із таких секретів є східні солодощі: халва, рахат-лукум ,зефір, пастила, зацукровані фрукти. У даній книзі зібрані найкращі рецепти смачних і корисних східних солодощів, які легко приготувати в домашніх умовах. Спробуйте, і тоді східна казка у вашому домі стане реальністю!
  Тумко, І М. Єврейська кухня / І. М. Тумко — Х.: Аргумент Принт, 2014. — 72 с. (Смак країни).
Єврейська кухня – одна із найдавніших. Але що ми про неї знаємо? Більшість назвуть лише мацу, фаршировану рибу і форшмак. Насправді, єврейська кухня дуже багата і різноманітна. У даній книзі ви знайдете рецепти святкових і повсякденних страв, а також дізнаєтеся про єврейські свята і страви, які подають на стіл у ці дні. Відкрийте для себе дивовижний світ єврейської кухні
  
Тумко, І. М. Кавказька кухня / І. М. Тумко — Х.: Віват,2016. — 72 с. — (Смак країни)
Ароматні пряні страви з м’яса, риби, овочів, густі наваристі супи, смачне печиво. Кавказька кухня незмінно популярна навіть далеко поза межами Грузії, Вірменії та Азербайджану. У нашій книжці ви знайдете перевірені традиційні та сучасні рецепти страв кавказької кухні, які, без сумніву, будуть до смаку                   і вам.


 Олівер, Джеймі Готуємо з Джеймі: як стати найкращим кухарем : книга рецептів/ Джеймі Олівер: пер.з англ.Генадій Шпак. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. — 448 с.
Саме той, хто по-справжньому отримує задоволення від приготування їжі, підкаже вам як стати шеф –кухарем на власній кухні. Всесвітньовідомий британський кулінар Джеймі Олівер переконаний, що з його книгою ви пізнаєте основи кухарського мистецтва, навчитеся обирати продукти і готувати з них. Навіть якщо ви новачок у цій сфері. Секрети досвіченого кулінара прості та доступні, а тому допоможуть пізнати вам приготування справжніх кулінарних шедеврів, де один чи два компоненти додадуть страві найрізноманітніших смакових відтінків.

 Островська, Г. Й. Особливості розвитку  готельно-ресторанної справи: кухні народів світу : навч. посібник / Г. Й. Островська. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2018. — 266 с.
Навчальний посібник  розкриває основні аспекти кулінарного мистецтва народів світу та його національні особливості. У ньому висвітлено історію розвитку культури та традицій харчування зарубіжних країн, кулінарну спадщину націй.
Вайшле М. Й. завідувачка відділу технічної літератури

Немає коментарів:

Дописати коментар