понеділок, 20 липня 2020 р.

День металурга (День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості)


       В історії цього ремесла є безліч цікавих фактів. Наприклад, за свідченням дослідників і деяких археологічних знахідок, можна з упевненістю стверджувати, що перші металурги в Європі з’явилися ще десь близько 5000 років до Різдва Христового. Звичайно ж людина звернула увагу на дуже зручні властивості металів набагато раніше, але до сучасного розуміння його використання ми прийшли не відразу.
     Металург - одна з найбільш гарячих професій в сучасній промисловості. Саме нашим сталеварам ми зобов’язані безліччю прогресивних досягнень в області не тільки економіки, а й в багатій культурній спадщині. Металургійний комплекс об’єднав в собі всі кращі традиції кооперації і взаємодії різних трудових колективів.
     Професійне свято людей, так або інакше пов’язаних з металургією - День металурга, офіційно в колишньому Радянському Союзі було засновано ще 28 вересня 1957 року по указу Президії Верховної Ради СРСР. Його святкування було встановлено на третю неділю липня. Таким чином віддавалася якась данина знаменитої радянської металургійної промисловості не тільки в післявоєнному відновленні Радянської економіки, але і в її одному з ключових участей в забезпеченні перемоги СРСР у Другій Світовій Війні. Надалі, з огляду на важливість збереження і закріплення авторитету сталеварів, День металургів неодноразово підтверджувався відповідними указами Верховної Ради в 1980 році 1 жовтня і в 1988 році 1 листопада.
     Після розпаду Великого Радянського Союзу професійне свято День металурга було збережено практично у всіх країнах Союзу Незалежних Держав, де металургійна промисловість мала істотне значення для економіки держави. У незалежній Україні 3 червня 1993 цей чудовий День був підкріплений відповідним Указом Президента України за номером 187/93 і набув більш широке формулювання в назві - "День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості". Це не дивно, адже гірничодобувна промисловість нерозривно пов’язана з металургійною.
        Відомо, що без участі наших металургів практично неможливо налагодити і забезпечити роботу безлічі підприємств не тільки важкої, але і легкої промисловості. Без них не можна уявити і наше повсякденне життя. Виплавка металів є необхідним складовим елементом в найскладніших ланцюгах найрізноманітніших промислових і будівельних робіт. Професію металурга ні як не можна назвати легкою і це лише одна з причин, по яких в професійне свято всіх працівників металургійної промисловості ми з особливим почуттям вітаємо цих славних робітників!
    В 2020 році День металурга (День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості) припадає на 19 липня.
З нагоди свята пропонуємо згадати найбільш популярне видання , що присвячене цій галузі. У 2020 році виповнилось 60 років з часу заснування науково – виробничого журналу «Нафтова і газова промисловість». Журнал було засновано у 1960 році; протягом останніх  років його видавцем та фінансовим спонсором є НАК “Нафтогаз України”. Журнал внесено до Бюлетеня Вищої атестаційної комісії України  за спеціальностями “Геологічні науки” та “Технічні науки”. В цьому виданні публікуються статті з питань економіки і організації нафтогазового та нафтопереробного виробництва; геології та розвідки нафтових і газових родовищ; буріння свердловин; видобування нафти і газу; транспортування та зберігання нафти і газу; переробки нафти і газу; охорони навколишнього середовища.
Людмила Шатарська –головний бібліотекар
відділу технічної літератури

Немає коментарів:

Дописати коментар