понеділок, 6 липня 2020 р.

7 липня – День макаронів


 

      Це особливий день для любителів макаронів у вільній Америці. Перше письмове свідчення про цей продукт було виявлено у 1154 році на Сицилії. Так само згадки про вироби з борошна на зразок макаронів можна знайти і в грецькій міфології. Вона є джерелом самого раннього свідоцтва про "виробників" макаронів. "Бог Вулкан винайшов пристрій, щоб перетворювати тісто на струни" - говорить легенда.
       У 1884 році в Брукліні, Нью-Йорк, відкрилася перша американська фабрика з виробництва макаронів, якою керував француз. Він використовував коня для роботи спеціального механізму, що виготовляв макарони в промислових масштабах.
        Макарони бувають різних форм і розмірів. Тісто для макаронів зазвичай не містить яєць. Найпоширеніший тип макаронів в США - довга локшина. Її довжина - приблизно в лікоть.
         Американська ідея довгих порожніх макаронів є лише однією з численних варіацій цього продукту. Види макаронних виробів залежать від типу тіста для їх виготовлення. Вони зазвичай не містять в своєму рецепті яйця і мають порожню форму. Слово "макарони" походить від італійського «maccheroni», але частіше згадується як rigatoni. Італійці придумали більш 300 видів макаронних виробів. Всього в світі більше 600 різних сортів і видів макаронів.
        7 липня - Національний день макаронів в США, як ніби нам потрібно інше виправдання, щоб приготувати деякі з наших улюблених макаронів в цей день. В Італії відзначають день, присвячений цьому кулінарному виробу - 25 жовтня, називається День пасти.
         Коли ви почуєте слово «макарони», ваша перша думка може бути «... з сиром». Проте, ця універсальна приправа до макаронів оживляє величезну кількість страв на їх основі. Від холодних салатів до гарячих супів.
          На нашій планеті навіть створена спеціальна міжнародна група людей, які професійно їдять і обговорюють макарони, а Національна асоціація пасти (NPA) в Сполучених Штатах є торговельною асоціацією професіоналів в індустрії виробництва макаронних виробів. NPA спочатку сформувалася як Національна асоціація виробників макаронів і локшини Америки в 1904 році і зареєстрована однією з найстаріших торгових асоціацій в Сполучених Штатах.
        Відділ технічної літератури Тернопільської ОУНБ пропонує всім любителям макаронних виробів і не тільки, книги та періодичні видання в яких розкриваються питання комплексної технології виробництва макаронних виробів. Документи в яких дана характеристика харчовому обладнанню, викладено склад та властивості сировини та допоміжних матеріалів для виробництва борошняних виробів, та  технологія їх приготування. Представлені матеріали з відомостями про дієтичні вироби та вироби дитячого асортименту. Книги та публікації в яких висвітлюються необхідність дотримання умов виробництва і зберігання, термінів придатності  виробів, досліджено системи стандартизації продукції, основні види контролю виробництва і якості готової продукції. Представлені у фонді документи будуть корисні працівникам харчових виробництві громадського харчування, широкому колу читачів, які цікавляться виготовленням борошняних виробів.
           Приєднуйтесь до святкування Дня макаронів не тільки 7 липня!

Людмила Шатарська –головний бібліотекар
відділу технічної літератури.

Немає коментарів:

Дописати коментар