неділя, 20 березня 2022 р.

Архітектурне намисто України

 


Споруди нашої країни вражають різноманітністю стилів, форм, а також багатством історії. Тому ми вирішили нагадати  нашим читачам добірку найвеличніших архітектурних пам’яток України, які варто  пам’ятати.Чернівецький національний університет.

 


Величезна споруда об’єднала в собі стилі кількох епох, тому ззовні нагадує чарівний палац. Студенти між собою називають його «Чернівецьким Хоґвартсом».

 Співочі тераси.У селі Городнє Харківської області розташований цікавий об’єкт садово-паркової архітектури – «Співочі тераси». Вони є унікальною пам’яткою не лише України, а й Європи. Ще однієї особливістю цього місця є його дивовижні акустичні властивості. Людський шепіт на одному краю тераси прекрасно чується на відстані до 60 м. Секрет музичного дива ховається у цегляних стінах, в яких вбудовано спеціальні труби з різних матеріалів та різного розміру. 

 Замок Любарта.

 


Верхній замок, або замок Любарта, давно став візитівкою Луцька. Будівництво споруди тривало понад 40 років. За цей час замок змінював господарів, які урізноманітнювали архітектурний ансамбль на свій смак. Таким чином споруда поєднала у собі елементи двох стилів – готики та ренесансу.

 Дніпровська ГЕС.

 


У самому центрі Запоріжжя, на місці колишніх козацьких порогів, розкинулася гігантська бетонна гребля. На території Дніпровської ГЕС знаходиться музей, у якому можна почути багато цікавих історій про будівництво станції.

 Хотинська фортеця.

 


Ця війна обов’язково завершиться перемогою України!. Об’єднавшись, ми відбудуємо наші міста. Що дає нам таку впевненість? Звідки вона?. Це не просто слова. Це не просто віра. Це – наша реальність.

Людмила Шатарська – головний бібліотекар відділу технічної літератури Тернопільської ОУНБ

 

Немає коментарів:

Дописати коментар