середа, 11 січня 2023 р.

15 січня — День капелюшка!

 


Капелюшок – це безсумнівно дуже жіночний аксесуар, який надає граціозність і якусь загадку своїй власниці. Його історія так само цікава, як і сама жінка. Ще в стародавніх цивілізаціях існувало безліч різних головних уборів. Хустки, корони, діадеми, стрічки – вони вказували, наскільки людина наділена владою. Особливий внесок в історію капелюшків вніс бургундський двір. Саме він у XV столітті вважався законодавцем моди, а костюми, які носили в той час знатні та багаті люди - еталоном витонченості. У цей період головні убори витіснили зачіски. Не потрібно було придумувати, як укласти волосся – розмістити щось хитромудре на голові було набагато зручніше. Вважається, що капелюшок став популярним завдяки французькій королеві Ізабеллі Баварській. У період бургундської моди такі конуси носили придворні дами. Високі стелі в той час, звичайно, дозволяли хизуватися в таких нескромних капелюхах, але під особливі види (деякі досягали метра) доводилося прорубувати прорізи. Нелегко, але мода – штука примхлива і вимагає жертв. На початку XX століття капелюхи стають справді культовим аксесуаром. Важливу роль у розвитку моди зіграли такі ікони стилю, як Коко Шанель з її елегантністю і Ельза Скіапареллі з сюрреалістичними капелюшками-черевичками. «Таблетки», широкополі капелюхи, клош, «струм» і багато інші – усі вони залишили слід і досі використовуються для створення різних образів. А в тому, щоб залишатись красивими та стильними 24 години на добу вам допоможуть документи з фондів читального залу відділу технічної літератури Тернопільської ОУНБ. Сьогодні спеціально для представниць прекрасної статі , та всі тих, хто цікавиться головними уборами ми пропонуємо книги та періодичні видання на тему актуальних сучасних тенденцій в галузі модної індустрії головних уборів. Читайте та залишайтесь красивими й стильними!Сердюк, Марія Коко Шанель. — К. : «Агенція «ІРІО», — 2017. — 112 с., іл. — (Видатні особистості).

Книга «Коко Шанель» — це атмосферна розповідь про життя відомого революціонера у світі моди, підприємця та сильну жінку.  Цікаві факти зібрані у захоплюючу розповідь про життя дівчини, на шляху котрої було безліч труднощів, проте вона лишилась вірною своїм ідеям, що і зробило її відомою на увесь світ. Історією свого успіху Коко довела, що розпочати власну справу можливо коли завгодно, головне – йти за мрією та вірити в себе. Вона ніколи не зупинялась на досягнутому, кожного разу ставлячи перед собою нове завдання та сумлінно працюючи над його вирішенням. Результатом її праці стали оновлені модні тенденції, які випереджали час. Застосувавши новаторський підхід до капелюшків, вона продовжила змінювати одяг жінок, а з цим і їх світогляд. У книжці дитина попобачить як формувались особистість, погляди та переконання відомого дизайнера. На особистому прикладі Коко навчить вірити в себе, у свою мрію та, не дивлячись ні на що, завжди йти уперед. Ця надихаюча історія запам’ятається та допоможе і вмотивує дорослих на нові ідеї та втілення мрій.

 


Шульман А. Одяг та інші важливі речі. — К. : Видавництво Шуль «ArtHuss», 2021. — 264 с.

Александра Шульман, редакторка британського Vogue упродовж 25 років (1992–2017), розповідає про 556 речей із власного гардеробу, про ролі, які ці речі відіграли в її житті, і про свої стосунки з одягом починаючи від самого дитинства. Їй ідеться радше не про світ моди — хоча про нього вона знає все, — а про те, що одяг узагалі значить для кожного, як і чому ми його обираємо й носимо, припасовуючись до соціальних ролей, важливих для нас у поточний момент. Одним із цікавих розділів даної книжки присвячений капелюшкам та про їх особливе місце в гардеробі кожної жінки.


Немає коментарів:

Дописати коментар